Nehoda motocyklu a automobilu v Jezdovicích – exkluzivní fotoreport

V pátek, 11. července 2008 před 19. hodinou, se v mé rodné obci Jezdovice stala vážná dopravní nehoda, která skončila smrtí jednoho z účastníků. V době dopravní nehody jsem byl v sousední vsi, takže fotografie níže jsou pořízené pár minut po nehodě, co jsem na místo přijel.

Průběh nehody vypadal dle svědků následovně: Řidička osobního automobilu Renault zatáčela doleva do vsi a v protisměru neviděla žádné vozidlo. Ovšem téměř ihned poté, co řidička začala zatáčet se ze zatáčky v protisměru vyřítil modrý motocykl značky Kawasaki, dle svědků jel 150 km/h. Když vezmu v potaz, že vzdálenost od zatáčky k místu nehody je cca 100 metrů, byl motorkář u auta zhruba za 2-3 vteřiny. Ani sebelepší řidič by v automobilu nedokázal cokoliv udělat, střet byl nevyhnutelný. Šestatřicetiletý motocyklista narazil do pravého boku auta, na fotkách si můžete všimnout, že to je oblast ještě před předním kolem.

Co následovalo po nárazu si můžeme dle fotografií docela jasně domyslet. Motorkář letěl přes řidítka, spolu s ním i nádrž a přední maska se zrcátky a otáčkoměrem + plasty. V letu nádrž narazila do značky pro cyklisty a skončila pár metrů od střetu v trávě, motorkář pokračoval v letu dalších zhruba 15 metrů a těsně před kamenným sloupkem prolétl dřevěným plotem do zahrady. Přední část helmy byla naprosto zdeformovaná, viz. foto. Někdo ze svědků říkal, že v letu ztratil motorkář i obuv, ale zase tak brzo jsem na místě nehody nebyl, tudíž to nemohu potvrdit. Přední část motocyklu byla totálně zničená, osobní automobil nedopadl o nic lépe. Co mě udivilo bylo to, že jsem nikde nenašel brzdnou dráhu motocyklu.

Záchranná služba byla na místě s vrtulníkem velmi rychle, přijelo i vozidlo záchranné služby, nechyběli samozřejmě ani hasiči a policie. Dle svědků motorkář po nehodě komunikoval, což byl malý zázrak vzhledem k jeho stavu. Končetiny měl komplikovaně zlámané, prý nechyběla ani otevřená zlomenina. V novinách psali o tom, že má náraz prakticky amputoval dlaně, ale jak jsem uvedl výše, na místo nehody jsem nepřijel ihned, takže nevím. Poté byl motocyklista transportován vrtulníkem do úrazové nemocnice v Brně, po převozu ale zemřel. Řidičku osobního automobilu si záchranka odvezla na rentgen a pozorování a ještě ten den se vrátila domů, dle článku v novinách utrpěla šok. Policie při vyšetřování na místě nehody naměřila dráhu letu úctyhodných 27 metrů.

Za sebe musím říci, že mi na místě nehody běhal mráz po zádech, když jsem si představil, jak to vše asi probíhalo. Co ten motocyklista chtěl, toho dosáhl – v deníku Vysočina bylo psáno, že mu kamarádi říkali, ať motorku raději prodá a on jim odpověděl, že bude jezdit tak dlouho, dokud se nezabije. Když to řeknu hodně blbě – je mi líto zmařeného lidského života, ale na druhou stranu je dobře, že s sebou nevzal ještě někoho jiného.

O nehodě též ZDE TADY a TU

Už to nebudu dále protahovat, níže si můžete prohlédnout fotografie pořízené pár minut po příjezdu na místo nehody. Omlouvám se za kvalitu, ale ve spěchu jsem si nestihl vzít digiťák, takže je to focené mobilním telefonem Sony Ericsson k750i.

8 komentářů to “Nehoda motocyklu a automobilu v Jezdovicích – exkluzivní fotoreport”

 1. Romi...(ségra) napsal:

  Ty fotky jsou hrůzostrašné…

 2. Anonym napsal:

  Nikdy Peťulko nezapomenu…

 3. ali napsal:

  proc je ve vesnicich 50 sakra

  • Lucie napsal:

   Nezlobte se,ale ja v te obci ziji…..lidi tady jezdi jak prasata,jelikoz je tu rovina,chodi mi kolem hlavni silnice deti na autobus a nejen me,ale vlastne cele obci a uprimne,kdyby v nasi obci stali policiste,tak si kazdy den vyberou takovy balik,ze to neni mozne,v nasi vsi jedou 50 max tak duchodci!!!!!!!!kazdy den trnu hruzoou ,ktery motorkar,nebo motorista mi tam srazi deti,kdyby jste tu bydlely vedeli by jste o cem pisu…….

 4. Ciekawa strona, bede ja odwiedzal czesciej, pozdro

 5. nowe motocykle napsal:

  ciekawy post, dodalem two blog do ulubionych, pozdrawiam

 6. zak napsal:

  Ciekawy post, dodalem twoj blog do ulubionych, bede tu teraz wpadal czesciej, pozdrawiam

 7. Humedeit napsal:

  Příspěvek byl administrátorem moderován.

Místo pro váš komentář