Lukáš Krpálek se stal juniorským mistrem světa v judu!

České judo zaznamenalo obrovský úspěch v pátek 24.10. na mistrovství světa v thajském Bangkoku, kde Krpálek získal zlatou medaili ve váhové kategorii do 100 kg. Tento talent porazil všech svých 5 protivníků před časovým limitem.

Ještě před propuknutím bojů jsem měl možnost s ním prohodit pár slov ohledně losu. Lukáš říkal, že moc dobrý los nedostal, hned v prvním zápase bojoval s  vicemistrem Asie. Toho ale s přehledem porazil za 50 vteřin. Dále ho čekal judista z Konga, kterého opět bez problémů porazil.

Ve třetím zápase se Lukáš utkal s Rusem, který mu po třech minutách podlehl. Poté následovalo semifinále a dle mistrových slov nejtěžší zápas na celém mistrovství – s Japoncem Terashimou, což byl jeden z favoritů mistrovství. Lukáš ho složil poté, co Terashima dostal dva tresty za pasivitu.

A nakonec finále, ve kterém porazil Nizozemce Marvina Huismana. Pro Huismana to byl odvetný zápas, na Mistrovství Evropy juniorů v Polsku s Lukášem finálový zápas prohrál. Níže je fotka z finálového zápasu s Huismanem.

Toť ve zkratce, pokud si chcete přečíst i vyjádření trenéra, klikněte ZDE

Dále doporučuji podívat se na sestřih z Lukášových bojů, který naleznete TADY

Místo pro váš komentář