Dobrý skutek o Vánocích

V tomto předvánočním shonu jsem se rozhodl udělat dobrý skutek. Rádio Vysočina pořádá akci Strom splněných přání, která spočívá v tom, že děti z dětských domovů, azylových domů a ústavů sociální péče na Vysočině napíšou svá přání na kartičky, které se pak přidělají na stromky rozmístěné na frekventovaných místech v kraji, odkud si je můžete vzít a přání splnit. Spolu s kamarádkou jsme vzali dvě kartičky s přáními – plyšový pejsek pro holčičku z azylového domu a pastelky pro klučinu z dětského domova. Rozpočtově to jsou téměř zanedbatelné položky a pocit, že takový dárek dítě potěší, je k nezaplacení 🙂

Strom splněných přání

Další věcí, proč jsem se této akce zúčastnil, je transparentnost a jistota, že se na tom nebude participovat (rozuměj nenažere) zbytečná administrativa. Dárek, který koupím, dostane do rukou dítě, které si ho přálo. Není to jako u SMS plateb, kde si kapsu namastí zprostředkovatel služby, organizátor a bůhví ještě kolik částí řetězce, než se zbylých pár korun dostane k lidem, kteří je potřebují.

Snažím se dělat dobré skutky po celý rok. Kdykoliv mě někdo zastaví na ulici s žádostí o přispění na nějakou dobročinnou akci, téměř vždy těch 20 či 50 Kč obětuji. V tomto případě je to ale jiné, mám z toho lepší pocit, protože vím, že dárek dostanou ti, kteří v životě mnoho štěstí neměli a snad prožijí svátky co nejvíce radostně.

Obrovské díky patří samozřejmě organizátorovi celé akce – Hitrádiu Vysočina, partnerům akce a v neposlední řadě samozřejmě těm, kteří vzali přání ze stromu a splnili ho.

Přeji tímto vám, čtenářům tohoto blogu, šťastné prožití svátků vánočních po boku těch, které máte rádi a úspěšné vkročení do nového roku 2012. Martin

Místo pro váš komentář