Amway Business

Ačkoliv se společností Amway nemám žádné přímé zkušenosti, rozhodl jsem se napsat pár názorů a hodnocení. Podnětem k napsání byla schůzka s jedním člověkem, který nabízel zaměstnání právě u této společnosti.

Na internetu jsem objevil inzerát, ve kterém bylo psáno o nabídce práce. Docela mě zarazila pracovní doba 10 – 15 hodin týdně a výdělek 15 – 20 tisíc Kč, ale byl bych sám proti sobě, kdybych to alespoň nezkusil. Na inzerát jsem odpověděl a domluvil si schůzku, na které jsem se měl dozvědět podrobnější informace ohledně té práce. Zatím jsem věděl pouze to, že se jedná o práci na mezinárodním internetovém projektu.

Amway logo

Na schůzce jsem se dozvěděl, že projekt funguje již více než 40 let, v 80 zemích světa a loňský obrat byl prý 9,3 mil USD. Následně se mě sympatický mladík začal vyptávat na to, kde studuji, jaký mám cíl atd. Poté mi vysvětloval princip společnosti Makro, dodavatelský systém a spoustu dalších relativně nepodstatných věcí, které více či méně souvisí s onou prací. Zhruba po hodině přišla řeč na samotnou práci. Jedná se o to, že nakoupím výrobky s 30% slevou, do 48 hodin mi budou doručeny, já je zaplatím a pak je v mém zájmu je prodat s určitou přirážkou, která půjde do mé kapsy. Prvním krokem je tedy nákup cca 10 druhů výrobků za cenu kolem 2.500,- Kč. Myslel jsem si, že to bude jednoduchý způsob výdělku, ale vše není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Problém je totiž v sortimentu zboží a jeho ceně. Jedná se o zboží z kategorií např. zdraví, krása, domácnost apod. Kategorie zdraví obsahuje dále subkategorii potraviny, ve které se nachází předmět, který mě zarazil svou cenu. Jedná se o 4 kg italských špaget v ceně rovných 302,- Kč. No řekněte, kdo by si dnes nemohl dovolit špagety za tři stovky? To není všechno, dalším unikátem je instantní káva, 400 g za lidovou cenu 528,- Kč.

Při schůzce jsem nebyl podrobně seznámen se sortimentem, ani s cenami, tyto informace jsem se dozvěděl pár hodin po schůzce od mé kamarádky. Sortiment a ceny není jediný problém. Pokud totiž chcete solidně vydělávat, musíte pod sebe sehnat hromadu dalších lidí, kteří budou také prodávat. A jestli budou chtít vydělávat ti pod Vámi, bude jejich cílem něco prodat a také si pod sebe sehnat nějaké ty lidi, z čehož vyplývá, že se jedná o princip tzv. pyramidy, ovšem správný název je síťový marketing. V podstatě jde o pyramidu, ale je to trochu poupravené, aby ti nad Vámi nedostávali tolik peněz.

Každé zboží má svoji bodovou hodnotu, takže pokud ho koupíte, budou Vám přičteny body. Za nakoupené zboží dostáváte body, každý bod má hodnotu 40,- Kč. Když zboží prodají i ti pod Vámi, nějaký ten bodík se Vám přičte. Ideálem by bylo sehnat si pod sebe co nejvíce lidí, kteří by prodávali jak černí a Vám by se jen sypaly peníze, což mi přijde ale nereálné, protože málokdo by si asi dobrovolně nasral do bot tím, že by se dal na takovouto činnost.

V průběhu schůzky mi bylo sděleno, že jestli budu chtít dosahovat vysokých zisků, nebylo by na škodu si přečíst pár knížek a podívat se na pár CDček, příp. i zajet občas do Prahy na nějakou tu přednášku. Pro člověka v mém postavení je toto nereálné, navíc mi cestu nikdo neproplatí. Od své kamarádky jsem se dozvěděl, že přednášky, knížky i CDčka jsou o tom samém, „úspěšní“ lidé tam do Vás hučí informace o tom, jak se na tom dá vydělat, radí osvědčené postupy apod.

V závěru jsem byl dotázán, zda-li nemám nějaké kamarády, kteří by o tuto práci neměli zájem. Když jsem řekl, že možná ano, byl jsem vyzván, ať vytáhnu mobil a diktuji čísla, odvětil jsem ale, že si to promyslím a čísla dodám případně později.

Mé hodnocení: Vydělávání prostřednictvím společnosti Amway mi přijde téměř nezrealizovatelné, pochybuji totiž, že byste někomu dýlnuli 400 gramů kafe za pětikilo a jiné drahé výrobky. Navíc sehnat někoho pod sebe, kdo by také prodával mi přijde poměrně složité. Abych napsal také něco pozitivního – za zmínku stojí to, že když do půl roku výrobky z prvního nákupu neprodáte, můžete je vrátit a své investované peníze dostanete zpět.

Linkuj.cz!

173 komentářů to “Amway Business”

 1. ron napsal:

  Amway je sekta, která ničí lidi. Amwayáci lžou strašně!, nevěřte jim!

 2. Ivoš napsal:

  To, že Amwayáci lžou, to je skutečně pravda. Kamarád co mě do toho verboval, tak řikal, že budu vydělávat do roka 100 000 měsíčně 😀 A přitom on sám v tom je několik let a pořád musí chodit do normálního zaměstnání. Asi mu kape na maják 😀

 3. AMWAY JE SEKTA napsal:

  AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!! AMWAY JE SEKTA!!!

 4. Radek napsal:

  Amway = manipulování, vymývání mozků, sekta…

 5. Radim napsal:

  Kamarádka je v Amway a je z toho úplně šílená. Je to fakt nějaká sekta.

 6. Alenka napsal:

  Sestra se z Amway úplně zbláznila, je to sekta. Patří do skupiny Romana Hassmanna. Hassmann je hroznej vymývač mozků. Pozor na to!!!

 7. Láďa napsal:

  Bráchu Amway úplně zničilo. Je to sekta! Chodí do skupiny nějakýho Čížka. A to je totální vymývač mozků! Byl jsem na něj upozorněn už několika lidmi. A´t nedopadnete jako brácha…

 8. CB napsal:

  Dejte si pozor Hassmanna s Čížkem, jsou to vymývači mozků, který ničeji lidský osudy. Moje mamka chodila na ty jejich přednášky až toho šílela. Pryč od Amway!!!

 9. Go Diamond napsal:

  Amway je nejlepší na světě. Já díky Amway vydělávám 80-100 tisíc měsíčně. Kde takový peníze jinde vyděláte?Go Diamond!!!

  • Standa napsal:

   Poctivou prací v překladatelství. 🙂

  • Jirka napsal:

   i ja jsem se zblaznil do Amwaye, myslim, ze rada lidi, to spatne vysvetluji a rada lidi si to take spatne vylozi, pokud se pouzije spravne mozek se spravnymi lidmi i spolecnostmi, je urcite mozne vydelat, navic jsou i docela zajimave podpurne spolecnosti s Amway jako Office Depot, kasa.cz ap., jste zrejme stejneho nazoru, jsem teprve na zacatku a vim, ze to nebude zadny med se dosta na bajnych 21%, ale vim, ze se to rade lidi povedlo, tak proc by se to nepovedlo i me, ze. Dale si myslim, ze je nutne mit velmi dobreho sponsora, ktery vi jak na to. Zdravim

 10. pavlik napsal:

  Chce to opravdu říct naplno – Amway je sekta, která ničí přátelství! Je mi hrozně líto mojí kamarádky, která do toho asi před rokem šla!

 11. oto napsal:

  Je mi hrozně líto kamarádky, která dělala Amway. Zabila se, co jí to úplně pohltilo. Je to sekta.

 12. rik napsal:

  Taky mám díky Amway úplně zničený manželství. Manželka se úplně zbláznila!!!

 13. Jarmila napsal:

  Co dělaji s těma lidma v tom Amway? Moje dcera je úplně mimo. Jsem z toho naprosto nešťatsná!

  • Standa napsal:

   Jarmilo, podívejte se na tento odkaz: http://www.angelfire.com/ab/richterova/

   Dokument sice popisuje praktiky v pyramidě, nikoli v čisté podobě MLM, nicméně MLM tyto praktiky hojně využívá. Proč? Protože tyto dokumenty nestavují žádní volové a návody jednoznačně fungují, jak dokazují desetitisíce napálených lidí.

   Když se rozhlédnete po webu, zjistíte, že v Amway jde o prodej výrobků až ve druhé řadě. Celých 70 % zisků firma generuje z prodeje školicích materiálů a prodeje povinných seminářů, kde Vám právě důkladně vymývají mozek a podněcují Vaši zaslepenost dosáhnout pohádkového bohatství snadno a rychle. Tak vzniká regulérní psychická závislost! Přimějte Vaši dceru, aby navštívila lékaře a svěřila se pokud možno do ústavní léčby. Nedělám si z Vás legraci, ani nechci Vaši dceru urážet. To je prostě jediná cesta ven. Uvědomte si, že Vaše dcera se chová stejně jako gambler závislý na hracích automatech.

 14. flash napsal:

  Kamarád tvrdí, že v Amway vydělává 80 000 měsíčně, ale přitom pořád chodí do práce za 12 000 😀 Evidentně lže!

  • Jirka napsal:

   asi chce byt mezi lidmi, ja vydelavam 80 tis v praci a jeste chci vic, proto jsem zacal s Amway, vite vic znamena, ze i kdyz to bude trvat deset let, zarucene budu mit duchod min 40 tis. diky tomuto businysu + 10 tis od statu, co je lepsi??

 15. revolt napsal:

  Jednou jsem byla na Amway semináři a mohu potvrdit, že se jedná o sektu, která manipuluje s lidma!

 16. Míra napsal:

  Je to fakt sekta, která ničí přátelství!

 17. terka napsal:

  Vyzkoušela jsem ten jejich předražený prášek na prádlo. Nic to nevypralo, tak jsem to musela vyprat znovu Lanzou. Ta to vyprala v pohodě!

 18. 21 napsal:

  Proč tady strácíte čas?????????????????????

 19. 21 napsal:

  Raději se jedu projet ve svém ferari, Go Diamond 🙂 Kdo chce a nenechá se odradit má na to, když já tak všichni 🙂

 20. 21 napsal:

  Nejsem dokonalej, ale vím za čím jdu narozdíl od Vás tady 🙂

 21. nelly napsal:

  Sestra v té Amway sektě je a úplně zmanipulovaná. Fakt už si nevím rady 🙁

 22. Miluji Amway napsal:

  vidělávám 600-700 tisíc měsíčně a mám 3 luxusní auta. A pak, že Amway nefunguje!

  • Martin napsal:

   Jojo, však já Vám to přeju. A češtinu jste viděl asi z rychlíku, že jo? 🙂
   Jinak – koukám, že se mi tu rozjela celkem vtipná diskuze plná radikálů z obou břehů 🙂

 23. elias napsal:

  Amway je sekta. Celá rodina ze sousedství z toho úplně blázní!

 24. Waczlav napsal:

  Amway sem dělal 1 rok nevydělal jsem si nic neříkám že jsem byl aktivní ale člověk který tomu opravdu věnoval 24h/denně ani do dnes nemá nějaké veliké peníze protože lidi si nechtějí kupovat nepotřebné předražené výrobky za 5000Kč měsíčně
  proto se podívejte na tento způsob MLM
  když se podíváte zjistíte že tam si kupujete opravdu výrobky které stejně nakoupíte v obchodě, které jsou levnější než v kameném obchodě a některé i nenajdete ani na internetu levněji, navíc nemusíte jako v amwayi kupovat výrobky za 5000Kč měsíčně ale stačí výrobky za 600korun a k tomu to jsou výrobky které jistě za ten měsíc využijete s tím že stačí doporučit 5 lidí a je možno si vydělat opravdu pěkné peníze…
  http://www.goldenbiz.eu/index.php?ido2=124182
  v případě nějakých dotazů nebo informací mi klidně napište na můj email : Waczlav@seznam.cz

 25. Monika napsal:

  Od Amway jsem vyzkoušla předpírací sprej a prací prášek, ale o kvalitě se nedá vůbec mluvit. Jsou to nejhorší výrobky, co jsem kdy zkoušela.

 26. Květa napsal:

  Když jsem vstupovala do Amway, tak jsem netušila, že je to sekta. Já rychle od nich prchla, ale kamarádka z toho blázní tak, že se bude rozvádět. Pozor na Amway sektu!!!!

 27. Rado napsal:

  decka ja sa vam cuduju, ale jedno je pravda, ze clovek chce sam sebe a okoli dokazovat ze je dobry , kazdy z nas potrebujeme asi stale cut „jo si frajer“…. je mi luto ze amway este dokaze zblbnut ludi, nasrali sa sem uz po pade komancov a ja som raz kupil od dealerky zubnu pastu…samo drahe jak prasa.. ale chytil som sa do pasti…ono aby som to zbytocne neobkecaval, tak tieto NULE (zevraj kapitalisti alebo biznismens:):):)) nemaju s obchodovanim nic spolocne, vyuzivaju jedno A TO NAIVITU A DOVERU LUDI!!!a to oni vedia inak by nedokazali nic! je to iba banda zlodeju! a na nich poslat komancov:):):)

  P.s. moj pribeh: bol som v sekte mesiac ale bola to sekta ktoras ponukala domace cisticky vody… jako palka penez cca 40-50 tacu , taky pyramida system.. a nastastie som mal dobreho kamosa ktory mi ukazal an akom principe to pracuje + a – ponorime do obyc vody a fu spinava voda a z cisticky cista:):), no to preto lebo destilovana voda nereaguje na + a -.. takze chudaci ludia utracaju peniaze za podvod!!

  ESTE RAZ TOTO NIESU OBCHODNICI ALE IBA OBYC DEALERY

 28. M napsal:

  Už jen ta první věta od autora Martina stojí za to. „Ačkoliv se společností Amway nemám žádné přímé zkušenosti, rozhodl jsem se napsat pár názorů a hodnocení. Podnětem k napsání byla schůzka s jedním člověkem, který nabízel zaměstnání právě u této společnosti.“ A potom už jenom slovní průjem hloupých lidí – až na pár výjimek. Bohužel, když máme tu svobodu slova a lidi se můžou vyjadřovat ke všemu, aniž by měli nějakou zkušenost. Děs. A jen na konec: Amway je zaměstnání? Martinova diagnóza má u doktorů svoje číslo…. 🙂

 29. Victor napsal:

  Doporučuji. http://www.amway-fakta.cz/

  • LHK napsal:

   Já tu stránku nedpoporučuji. Amwayáci rádi využívají neznalosti druhých lidí, často argumentují „fakty“, které si může ověřit pouze člověk, co Amway zná. Při ověřování často zjistíte, že se jedná o nesmysly, lži a využívání neznalosti lidí.

   Píší tam o průměrným výdělku a zpochybňují to tím, že do toho průměru se řadí lidi, co jsou neaktivní a pojuze nakupují, takže to prý nelze brát vážně. Upřímně, Amway jsem dělal. Kolik je lidí, co si sami od sebe koupí něco od Amwaye? V ČR max. pár desítek. Beze srandy. To zboží není konkurence schopný, jinak by lidi sami nakupovali Amway zboží i bez toho, aby jim to někdo vnucoval nebo předkládal lživý „fakta“ o „výhodných“ produktech. Některý věci tam jsou dobrý, ale bohužel né konkurence schopný..

   Amwayáci často odkazují na autority – autory, celebrity apod. a druhé nazývají stádem. Přitom Awayáci jsou Ti, co jdou se státem, protože místo toho, aby sami přemnýšleli a vše si ověřovali, tak vyhledávají názory druhých (celebrit, různých autorů apod.) a mají je za fakta a co je mimo, to je lež.

   • Fanda napsal:

    Plácáš nesmysly. Náhodou na té stránce amway-fakta je spousta užitečných informací a z diskuze pod články je krásně vidět, kdo má argumenty a kdo je jen zaslepeně fanaticky kritizuje.
    Já náhodou tu stránku, o které píše Victor, vřele doporučuju.

  • LHK napsal:

   Za další, jsou úplně vymydlený. Amway má kvalitně propracovaný brainwashing, takže se kolikrát stane, že pán si jde na podium a začne tam říkat, že jeho firmy vydělávají miliardy. Po 2 letech, co jsem Amway přestal dělat, jsem zjistil, že je to průměrný podnikatel, co mele mimo realitu. Miliardář není. Nemá na studium vlastní dcery na Cambridge, musí jezdit po republice a ukecávat lidi na vysokých školách a na všechny se usmívat. Amway dokáže skvěle všípit lidem do hlavy, že i když nemají žádný příjmy z podnikání, tak je to lepší jako ze zaměstnání. Jeho lidi nemají ani na živobytí, ale oni Vám rádi řeknou, že Amway je fajn a super a nejlepší byznys…

   • Fanda napsal:

    Nic ve zlém… Víš, co si myslím? Že jsi možná měl 2 roky licenci, ale práce jsi tomu dal tak 2 týdny. A to možná ještě přeháním. Zajímavé je, že já znám několik lidí, co se tomu opravdu věnují a viděl jsem i kolik vydělávají. A čemu myslíš, že uvěřím víc, vlastním očím nebo nějakému LHK, co o tom „všechno ví“?

 30. Iva napsal:

  Jen co sestra začala dělat Amway, tak je to s ní k nevyxdržení. Pořád slyšíme jak bude bohatá a musíme používat jen výrobky Amway. Je to nějaká sekta.

 31. ruda napsal:

  Amway je supr! Stačilo 5 měsíců a vydělávám 50 000 za měsíc! Stačí najít pár dalších lidí a máte to! 🙂

  • Martin napsal:

   Kecáš! Já dělal Amway, takže vím, kolik lidí v tom nějaký peníze vydělává. Většina lidí si tam nevydělá ani na slanou vodu. Jenom si hrajou na velký podnikatele. Horší je, kolik je z toho zmagořených lidí. Díky sektářským praktikám.

 32. dafuck napsal:

  Lidi to co tady pořád tvrdíte, že AmWay je sekta, to je proste hrozný, vždyť půlka z vás ani neví co si pod pojmem sekta představit do tý doby než si to najde na GOOGLU. Já jsem osobně vůči tomuto neutrální, je to MLM jako každý jiný. Ve všech podobných MLM musí být semináře, vzdělávací materiáli a každodení motivace, jinak by ten MLM a to pozor ne jenom MLM ale i různé firmy a podniky, nemohli fungovat naplno. Protože když chcete někoho přimět k lepším výsledkům a k rozvoji a lepší výkonosti tak co uděláte ???? ………………. Ne !!! nemusíte ho vyhodit, vynadat mu nebo ho/ji zmlátit, Dnes je jiná doba, informační doba podle toho musíte i tak jednat. Roman Hassmann ikona AmWay v ČR musí ty lidi na těch seminářích trošku rozveselit a vést je nějakým směrem, proč by tam ty lidi jinak chodili, lidi se chtějí bavit a chtějí mít pocit klidu a bezpečí a když tohle všechno mají tak dokážou všechno, proto se jim musí dodávat ta pozitivní energie. Nechápu proč sedíte u těch monitorů a hejtíte tady všechno okolo, zkuste se zvednout, pokud znáte někoho kdo je v AmWay nebo jiném MLM zběhlý, kontaktovat ho/ji a zažít tu atmosféru na vlastní kůži a pokud nikoho neznáte tak stačí hledat na GOOGLE tam všechno najdete………… Paní co píše že se jí zbláznilo dítě, zkuste jít také na seminář a pak si o tom udělejte obrázek jestli se zbláznilo nebo chce něco dokázat tak do toho jde naplno. To samé proč se rozpadá někomu manželství, protože ten druhý to odsuzuje a žárlí na to že ten první chce něco dokázat a změnil se, pak ten druhý tady akorát píše že tam vymývají mozky, místo toho aby se zajímal o to co ho baví toho prvního a dozvěděl se o tom proč vlastně se ten první změnil…. No prostě už jsem se tu rozepsal dost, doufám že mi na to někdo odpoví a předem se omlouvám za chyby.

 33. Uršula napsal:

  Amway sekta skutečně je. Sestře to úplně vymylo mozek tak, že skončila v blázinci.

 34. Adolf Hitler napsal:

  Mistře počtáři. Neumím posoudit kvalidu amway výrobků (kromě nějekýho koncentrovanýho saponátu – kterej mimochodem funguje šličkově, ale cenu neznám – jsem se nikdy s žádnym nesetkal). Ale společnost je prezentuje jako vysoce kvalitní.

  Masově kupovaný špagety Panzani: 40 kč/ 500g balení
  >Což při 4kg dělá 320kč
  >Amway je o 12kč dražší

  Instantní kafe Nescafe
  >Classic 2x200g = 250kč
  >Ostatní, jako crema, classic crema apod, 400g: 350-500kč
  >A nic z toho se nedá pít
  >Amway 528 Kč
  >Jestli to chutná dobře, tak proč by to mělo bejt neprodejný?

  Jinak určitě neříkala 9,3 milionů dolarů v obratu, ale $9.3 miliard… což je sakra rozdíl, to se povede vážně málokterýmu podvodníkovi 🙂

 35. Miroslav Jeřábek napsal:

  Amway mi hodně pomohla! Jak ve vztazích tak i finančně. dneska s Amway vidělávám 85000 měsíčně a za chvily budu za vodou.

  Miroslav Jeřábek
  Kafkova 588
  Praha 6

 36. Doudek napsal:

  Amway bych u už nikdy nedělal. Musíte kupovat předražený zboží a chodit na semináře, kde je manipulace jako hrom. Musím říct, že je to sekta!

 37. Jana napsal:

  Sestra z Amway blázní. Je to sekta. Už byla i u psychiatra, ale ten jí taky nepomohl. Je posedlá penězma a těma jich výrobka, se kterými i spí. Co mám dělat??? Poraďte mi 🙁

 38. AMWAY JE SUPER!!! napsal:

  MAGOŘI, AMWAY ŽÁDNÁ SEKTA NENI!!! VYDĚLÁVEJTE 50000 MĚSÍČNĚ JAKO 68% AMWAYÁKŮ!!!

 39. Pracháč napsal:

  Pindy! Amway mi měsíčně posílá na účet 168 000. Ověř si kolik Amway produkuje milionářů!!!

 40. Qido napsal:

  Amwayáci běžte se léčit.

 41. Petrik napsal:

  Amway je super. Nevěřte pomlouvačům! V Amway se dají vydělat velké peníze. V Amway jsem za rok 2015 vydělal 7 500 000!!! Amway je fakt nejlepší!!!!!!!!!!!!

 42. Andrea napsal:

  Bratr se strašně změnil. Změnil ho ten amway. Co je to za sektu?

 43. Kairosak 111 napsal:

  Radši nic…

 44. Petr napsal:

  Amway nikomu nedoporučuji. Je to o manipulaci a sektaření.

 45. Ales napsal:

  Je to sekta ktera vymyva mozky. Pritelkyne to dela asi 7 let a stale zije od vyplaty k vyplate….Take zesilela….Nutno podotknouti, ze je jiz EXpritelkyne….Dalsi priklad zniceneho vztahu….Amway a nabozenstvi je smrtici dvojkombinace…. 🙁

 46. Ondra Olmík napsal:

  Amway není sekta, je to firma, která své produkty prodává systémem MLM. Každá distribuční skupina má svůj systém propagace a agitace. Takže za prezentaci systému prodeje, odměn a výrobků je zodpovědný konkrétní distributor. Pokud někdo prezentuje sektářské způsoby, tak je to výtvor toho distributora, nikoliv firmy Amway. Na rozdíl od sekty můžete spolupráci s Amway ukončit kdykoliv, firma Vám nebude nabízet lepší tarify, nebo jiné podbízivé podmínky, jak to dělají jiné firmy na českém trhu.

Místo pro váš komentář