Amway Business

Ačkoliv se společností Amway nemám žádné přímé zkušenosti, rozhodl jsem se napsat pár názorů a hodnocení. Podnětem k napsání byla schůzka s jedním člověkem, který nabízel zaměstnání právě u této společnosti.

Na internetu jsem objevil inzerát, ve kterém bylo psáno o nabídce práce. Docela mě zarazila pracovní doba 10 – 15 hodin týdně a výdělek 15 – 20 tisíc Kč, ale byl bych sám proti sobě, kdybych to alespoň nezkusil. Na inzerát jsem odpověděl a domluvil si schůzku, na které jsem se měl dozvědět podrobnější informace ohledně té práce. Zatím jsem věděl pouze to, že se jedná o práci na mezinárodním internetovém projektu.

Amway logo

Na schůzce jsem se dozvěděl, že projekt funguje již více než 40 let, v 80 zemích světa a loňský obrat byl prý 9,3 mil USD. Následně se mě sympatický mladík začal vyptávat na to, kde studuji, jaký mám cíl atd. Poté mi vysvětloval princip společnosti Makro, dodavatelský systém a spoustu dalších relativně nepodstatných věcí, které více či méně souvisí s onou prací. Zhruba po hodině přišla řeč na samotnou práci. Jedná se o to, že nakoupím výrobky s 30% slevou, do 48 hodin mi budou doručeny, já je zaplatím a pak je v mém zájmu je prodat s určitou přirážkou, která půjde do mé kapsy. Prvním krokem je tedy nákup cca 10 druhů výrobků za cenu kolem 2.500,- Kč. Myslel jsem si, že to bude jednoduchý způsob výdělku, ale vše není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Problém je totiž v sortimentu zboží a jeho ceně. Jedná se o zboží z kategorií např. zdraví, krása, domácnost apod. Kategorie zdraví obsahuje dále subkategorii potraviny, ve které se nachází předmět, který mě zarazil svou cenu. Jedná se o 4 kg italských špaget v ceně rovných 302,- Kč. No řekněte, kdo by si dnes nemohl dovolit špagety za tři stovky? To není všechno, dalším unikátem je instantní káva, 400 g za lidovou cenu 528,- Kč.

Při schůzce jsem nebyl podrobně seznámen se sortimentem, ani s cenami, tyto informace jsem se dozvěděl pár hodin po schůzce od mé kamarádky. Sortiment a ceny není jediný problém. Pokud totiž chcete solidně vydělávat, musíte pod sebe sehnat hromadu dalších lidí, kteří budou také prodávat. A jestli budou chtít vydělávat ti pod Vámi, bude jejich cílem něco prodat a také si pod sebe sehnat nějaké ty lidi, z čehož vyplývá, že se jedná o princip tzv. pyramidy, ovšem správný název je síťový marketing. V podstatě jde o pyramidu, ale je to trochu poupravené, aby ti nad Vámi nedostávali tolik peněz.

Každé zboží má svoji bodovou hodnotu, takže pokud ho koupíte, budou Vám přičteny body. Za nakoupené zboží dostáváte body, každý bod má hodnotu 40,- Kč. Když zboží prodají i ti pod Vámi, nějaký ten bodík se Vám přičte. Ideálem by bylo sehnat si pod sebe co nejvíce lidí, kteří by prodávali jak černí a Vám by se jen sypaly peníze, což mi přijde ale nereálné, protože málokdo by si asi dobrovolně nasral do bot tím, že by se dal na takovouto činnost.

V průběhu schůzky mi bylo sděleno, že jestli budu chtít dosahovat vysokých zisků, nebylo by na škodu si přečíst pár knížek a podívat se na pár CDček, příp. i zajet občas do Prahy na nějakou tu přednášku. Pro člověka v mém postavení je toto nereálné, navíc mi cestu nikdo neproplatí. Od své kamarádky jsem se dozvěděl, že přednášky, knížky i CDčka jsou o tom samém, „úspěšní“ lidé tam do Vás hučí informace o tom, jak se na tom dá vydělat, radí osvědčené postupy apod.

V závěru jsem byl dotázán, zda-li nemám nějaké kamarády, kteří by o tuto práci neměli zájem. Když jsem řekl, že možná ano, byl jsem vyzván, ať vytáhnu mobil a diktuji čísla, odvětil jsem ale, že si to promyslím a čísla dodám případně později.

Mé hodnocení: Vydělávání prostřednictvím společnosti Amway mi přijde téměř nezrealizovatelné, pochybuji totiž, že byste někomu dýlnuli 400 gramů kafe za pětikilo a jiné drahé výrobky. Navíc sehnat někoho pod sebe, kdo by také prodával mi přijde poměrně složité. Abych napsal také něco pozitivního – za zmínku stojí to, že když do půl roku výrobky z prvního nákupu neprodáte, můžete je vrátit a své investované peníze dostanete zpět.

Linkuj.cz!

173 komentářů to “Amway Business”

 1. Vytočenej napsal:

  Amway je zkrátka dobře myšlenej podvod. Nic nevíte, mažou vám med kolem huby. Toužíte po vysokých odměnách – zaplatíte symbolický vklad 3.000, dostanete předražený všední věci a nemáte je komu prodat. Sice vám prý peníze vrátí, ale kdo ví ? Třeba než se rozmyslíte, že to nemá cenu, chcete vrátit peníze až za rok a už je pozdě. Anebo naopak AM bude s vrácením peněz dělat obstrukce, takže se na to většina nachytaných lidí vybodne a nechá peníze propadnout než se honit po soudech atp.

  A nakonec, proč si myslíte, že oslovují hlavně studenty? No to je přece jasný, peníze snadno a rychle, kejvnou na všechno, nechaj se snadno nachytat.

  • frantin napsal:

   Vážený pane, Váš článek je trochu vytržený z kontextu. Je mi opravdu líto, že Vám byly poskytnuty takovéto informace, které popisujete, ale realita je skutečně trochu někde jinde. Vaše hodnocení svých skušenosti s přímým prodejem je popsáno trochu jednostranně a možná i cíleně. Popisujete pouze svůj názor a měl by jste to rovněž tak prezentovat. Když uvádíte ceny od své známé, měl by jste se také zmínit o všech dětailech a popisu těchto výrobků a případně je porovnat s ostatními věcmi. Je vidět, že opravdu nemáte dostatek pravdivých a solidních informací a upřímně Vás lituji, že jste si udělal takový názor. Skutečnost a podstata je trochu jiná, ale snad časem a pokud sám budete chtít naslouchat dozvíte se více informací, které Vám pomohou k pochopení podstaty………..

  • Káťa napsal:

   Opravdu mě udivuje, co vše lidi napíšou, aniž něco vědí. Nebo si myslí, že vědí a aniž by si dali trochu práce s dalšími informacemi, tak haní.

  • zappaf napsal:

   Jsou jen dva druhy lidí v naší zemi Ty kteří, táhnou vozík a Ty kteří sedí na vozíku. Lidé kteří sedí na vozíku tak chtějí aby měli větší výhody. Vládo zajisti pro nás všechno to jsme my co se vezeme na vozíku. Rozhodnutí je na Vás kde chcete být. Best of Amway.

  • Peppe napsal:

   Ahoj,
   mám zkušenosti s Amway a mohu říci, ze tento obchod není podvod. MLM funguje a je to matematika. To co clovek vybuduje či prodá za to dostane zaplaceno. Problém je v tom, že tento obchod prezentují špatne ti lidé kteří vůbec nevědí co obchod je a mají to naučené.Podnikání nemůže dělat kdokoliv. Výrobky rady Nutrilite jsou drahé, ale dobré. Káva a špagety musím uznat jsou předražené a nevím kde se taková cena vzala. Barilla nebo jiné origo italské vyjdou levněji. Co se týče výrobků pro domácnost tak to je ok +- s cenami vzhledem ke koncentraci. Pro mne je stěžejní při představování jakéhokoliv obchodu transparentnost. I zde hledam lidí které baví prodej a mají rádi výrobky. Od toho se pak odvine jestli clovek chce toto dělat či ne. V tvoření sítě nevidím nic špatného. Špatně vidím nuceni někoho nebo rikani nesmyslů jako nulové počáteční náklady. Při prezentaci lidem říkám, ze vždy je zde spojená primární investice a to minimálně o ty výrobky, které chci prodávat a mít doma plus zakoupeni licence.Ty si koupím, vyzkouším a pokud jsem spokojený tak koupím menší zásobu a prodám. Pak je zde obnovovací poplatek za rok 750kc. Pokud to člověk akceptuje a líbí se mu to, tak no problém. Pokud ne tak se taky nic neděje. Ze v tomto obchodě musí lidé makat jak černí aby ta „pyramida“ rostla a.me se sypaly prachy tak to není korektní pojem. Základam obchodní skupinu a hledám lidi kteří mají obchodní cítění a baví je prodej. Pak jednoduše po mohu jim k vytvoření další skupiny. Pokud jde o drahé ceny, vše se dá obejít registrací a slevovymi akcemi.

   Celkově na obchodě nevidím nic složitého. Potíž nastane tehdy když to někdo neumí. Jinak v amway businessu jsou i skvělí lidé, kterým obchod funguje a baví se s nimi člověk úplně normálně

 2. Sazy napsal:

  Ne vše je předraženo, stačí počítat a pak si vybrat co koupit a co nee.

 3. Martin napsal:

  Díval jsem se na ceny celého sortimentu, ale bohužel většinu cen porovnat nemůžu, protože se v např. v oblasti kosmetiky nepohybuji.
  Věřím, že kdyby se to důkladně promyslelo a nakupovalo opravdu to levné a snadno prodejné zboží, dalo by se na tom solidně vydělat.

 4. Jarmila napsal:

  Jsi trubka. V našich běžných českých podmínkách, kdy jsou lidi zvyklý ještě žít jako za komančů – postará se stát, když nebudu moct- a hlavně nikdo nás neučil ve škole finančnímu vzdělávání. Jen komunisti věděli, že je dobré vlastnit výrobní prostředky (vždyť proti kapitalistům bojovali). Chci prostě říct, že pokud chceš zkusit podnikat, jakékoliv MLM může být prubířským kamenem, jestli na to člověk má. Nic neriskuješ, jen se nesmíš bát experimentovat. Nejde o to za každou cenu něco prodat. Pokud nemáš ten dar v sobě, pak jen zkus ty příjemné výrobky. Víš jak je povzbuzující, když si sami lidé o ty věci říkají pak sami? Dáš vyzkoušet vzorek a pak už to jde samo. Někdo chce, někdo ne. Jde to pomalu, ale jistě. Nikam nepospíchej a nenech se odradit. Když budeš chtít zhubnout, taky si půjdeš za svým cílem i kdyby tě všichni zrazovali. Víš, mě, když někdo zrazuje, naopak si říkám: Nechám toho, až já budu chtít.

 5. Jarmila napsal:

  Mrkněte se na http://www.ifranchising.cz/
  Je tam hodně energie a zvedne vás to ze židle. Teda ty aktivní co hledají.

 6. Martin napsal:

  Věřím, že je příjemné, když si lidé sami říkají o ty výrobky, pocit to může být určitě dobrý.
  Nedlouho po prezentaci vydělávání pomocí Amway jsem byl pevně rozhodnut, že do toho nepůjdu, protože by pro mě bylo obtížné studovat a do toho se pokoušet vydělat tímto způsobem. Za jiných okolností bych to možná zkusil.

  A ten článek není psán čistě za účelem odrazení od společnosti Amway, pouze je psán se subjektivním zabarvením, prostě tak, jak to vidím já.

  • Venda napsal:

   Není napsán proti firmě Amway??? A co věty typu…je to podvod atd…nic není zadarmo a to ani v MML…je tam naopak veliké ryziko, protože je tam hodně liský faktor…jsem ráda, že lidi, kteří nechtějí nic dělat opravdu nejdou do společnosti Amway, protože potom napravovat nějakou hloupu zkušenost je nadlidský úkol…mějte se a hlavně zdraví pane…kdyby náhodou nebylo, vzpoměnte si třeba na výrobky Amway…

   • Martin napsal:

    Milá Vendo, nerad rýpu, ale riziko se píše s měkkým i po r, nikoliv s tvrdým. Dále jsem si všimnul zřejmě překlepu – záměna MLM (Multi-Level-Marketing) za MML (pokud má tato zkratka význam, omlouvám se za nevědomost).
    Pokud se pozorně podíváš, tak v článku nepadlo ani slovo o tom, že Amway je podvod. Toto je psáno v prvním komentáři pod článkem. S tím zdravím jednoznačně souhlasím, je to bezesporu to nejcennější, co člověk má.
    Děkuji za Tvůj komentář a přeji hezký den.

 7. Jarmila napsal:

  Víš, chtěla bych se jednou dostat na takové setkání (www.ifranchizing.cz).Tam se jedná o věcech víc do hloubky. No, pokud bys studoval ekonomku věděl bys také něco víc než já. Já už se mohu vše jen dočíst, protože se za mého studia toto neučilo.
  Problém u MLM je v tom, že pokud už v obchodě člověk nějakou dobu nedělá a nepochopil myšlenku z knihy „Bohatý táta,…“, pak má takové názory typu je to podvod, je to pyramida a jiné nesmysly. Myslím, že by si měl člověk zachovat svůj názor, ale je třeba si nejdřív zjistit objektivně o co jde i sám. „Když něco neznáš, neznamená to, že to nefunguje“. Mám svůj rozum a dělám jen to, co chci já. Vše co se mi postaví do cesty, neobcházím, ale vyberu si, co momentálně poberu. Pokrok nejde zastavit a jak řekl kdysi můj profesor ekonomie „Hlavně neusnout na vavřínech“. Hodně úspěchů ve studiu!!!

 8. Míra napsal:

  Také jsem byl svědkem oné „Amway masáže“ a ihned jsem věděl, že do toho nechci jít. Přesvědčovat lidi o něčem, čím si sám nemohu být jistý, to dokáže jen někdo. Dokonce mi byla zapůjčena i nějaká ta CD a knížka. Poslechl jsem CD, přečetl kus knihy. Asi po padesáti stránkách jsem ale nabyl velice silného dojmu, že pan [Kiosaki] píše buď pro naprosté idioty nebo je cílem „příběhu“ jen přesvědčit čtenáře o určitém názoru pomocí tisíckrát opakovaných frází a tezí. Ekonomické problémy, které popisuje, mi přijdou naprosto základní a jejich vysvětlování jako pro žáka třetí třídy. S CD jsem na tom byl úplně stejně; jedna věc omílaná tisíckrát dokola. Asi ne nadarmo se říká, že tisíckrát opakovaná lež stává se pravdou. Ony ty přednášky, o kterých mluvili jako o vzdělávacích (a které se mimochodem docela tučně platí) jsou veskrze jen o tom, že si před halu lidí stoupne jeden dobrý, léty ostřílený řečník a začně vám vykecávat díru do hlavy o tom, jak je úspěšný. Nevidím ani kapku vzdělání v tom, když vám někde půl hodiny povídá o svém jaguáru, jachtě a o tom, jak mu staří přátelé (které už nyní nepovažuje za přátele) závidí. Cílem je, aby záviděli i posluchači.
  Vrchol pak byl, když pan Hassman, vrchní Amway kápo pro ČR, povídal o tom, jak důležité je poslouchat ta CD a číst knížky, že se to „všechno vryje a překryje to špatné, co tam bylo“. To byla poslední kapka, kdy jsem si řekl: S touhle SEKTOU nechci mít nic společného.

 9. Lucas napsal:

  Taky jsem byl svedkem jedny prednasky . Magor co naas verboval mel nakou naslaplou karu a vodvazel nas na metro , jel asi 120 po vedlejsi ulici v Praze !!! Takove lidi normalne obchazim velkym obloukem a najednou ridi auto ve kterym ja jedu …no proste udesny .
  Je to zkratka dobre legalne podchyceny letadlo . Cil = vokrast lidi, zaobaleny do par dementnich pseudo podnikatelskejch hlasek prezentovanejch podivnejma obskurnima vekslakama.

 10. Martin napsal:

  Jak tak čtu vaše komentáře, tak jsem docela rád, že jsem se žádné „masáže“ nezúčastnil. Byl by to s nejvyšší pravděpodobností maximálně promrhaný čas absolutní kravinou.
  Lucasi, tvá definice se mi hodně líbí, sám bych to lépe nenapsal 🙂

 11. Dominik napsal:

  S jakými špagetami srovnáváš ty od Amway? S těmi za 8 Kč 500g, co se vždy rozvaří? A kávu porovnáváš se s tou ze supermarketu nebo se 100% arabikou? Specialně u potravin nemůžeš porovnávat zboží ze supermarketu s pravými špagetami nebo kafem špičkové kvality.

  A co prací prášek, kde jednu plnou pračku v Amway SA8 vypereš za cca 5,50-7 Kč včetně změkčovadla vody. A nebo Ar**l se změkčovadlem (Cal**nit) tě vyjde v jedné plné pračce na 12-16 Kč.

  Nebo 1/2l připravku na nádobí J*R, co v Kauflandu koupíš za 35-50 Kč, tak Dish Drops máš 1/2l za 15-20 Kč. Navíc DD na rozdíl od J*R je vyroben z derivátu kokosového ořechu a obsahuje Aloe Vera, takže po mytí nádobí ti nebude šponovat kůže na ruce. To asi ty neoceníš, ale tvoje máma jo.

  Je hodně věcí co o výrobcích nevíš a to je v pořádku, neměl ses to kde dozvědět a na první pohled tě to mohlo opravdu šokovat. Měl jsem stejný pocit. Doufám, že ti to pomůže zjistit, že věci nejsou tak jak jsi napsal.

  Nikdo nechce nikoho podvézt, proto máš půl roku na zkoušku. Do půl roku na to, zda je to pro něj nebo ne, přijde úplně každý.

  • Milan napsal:

   Myslím,že ten článek je doopravdy pravdivý. Sám jsem se se taky s Amwayem setkal,lépe řečeno podlehl prvnímu dojmu,koupil si ten balíček a litoval toho :oD. Je fakt že ty věci jsou fajn,a je fakt že jsou dost předražené ikdyž z pracího prášku vypereme víc než z toho krámu i když je to pětinová krabička a s tou propranou vodou pak můžeme zalýt po celém baráku kytky:oD. Klasický keci,které doopravdy melou všude pořád dokola,člověk který dělá jak oni říkají ,,bysnys´´(hrozně komické slovo ve srovnání z touhle prací). Dotáhl mně k tomu kamarád,byl jsem i na těch seminářích kde melou úplně to samé,co melou na cédéčkách,velkých semínářích a nebo v knihách. Pořád dokola ty samí sračky o tom jak odpovídat na otázky nových lidí:oD. Hlavně jak odpovědět na otázku ,,a neni to pyramida´´,odpověď ne neni je to byznys :oD:oD a začně kecat kraviny o nějakých bodech a různých blbostech. Amway je americký sen,ne český a lidi v dnešní době řeší jestli rohlík stojí o korunu víc,proč by si kupovali výrobky dražší než jsou v obchodech,jak mám vydělat když si nikdo nic nekoupí,páš princip amwaye je prodej,prodej,prodej jinak nic nedostaneš na to mi nikdo na seminářích neodpověděl. Navíc trapně pořád otravují aby jim člověk dal kontakty na své známé což je ještě horší,ty vás pak proklínaj co to bylo za idioty. Dříve lidi s amwaye chodili okolo kauflandu a prodávali ty jejich výrobky :oD,jen pro zajímavost podívejte se na valnou většinu výrobků od jakého roku se vyrábí pořád stejným způsobem :oD. Myslim že výrobek v dnešní době je naprosto srovnatelný,tím pádem špagety za 14 korun 500g se nerozvaří a mycí přípravky nerozežírají ruce:oD. Tyhle jejich výrobky tu kolovali už před patnácti lety a pořád z toho amway dělá terno,že nepřišli s ničím novým :oD. Páč amway je pračka na blby,kteří si myslí že otravováním a obohacováním se na hlouposti jinýc lidí zbohatnou. Ale neni to tak,jestli někdo zbohatl :oD,tak to začal dělat před lety a pořád shání ovečky pod sebe a fanatazyzují mladé naivné lidi o vidině bohatsvý bez práce…

 12. Martin napsal:

  Ty špagety nesrovnávám, ale přijdou mi předražené. Pokud umíš vařit, špagety se ti nerozvaří 😉

  S tou kávou je to individuální, někomu stačí k pravidelnému pití Jihlavanka (jako v mém případě), někdo si potrpí na lepší. Do pracích prostředků nevidím, tudíž se nemohu konstruktivně vyjádřit.
  Pokud je to tak, jak uvádíš, udivuje mě, proč Amway toto neprezentuje např. v nějaké reklamě, myslím si, že by to mělo úspěch.

  K mytí nádobí – používáme myčku, tudíž mycí prostředky neoceníme.

  Na rovinu – o kvalitě výrobků nic nevím, protože jsem žádný z nich nevyzkoušel a abych pravdu řekl, neláká mě to. Asi nejsem dostatečně odvážný a flexibilní, abych je zkusil, ale to je můj problém.

  A na závěr – psal jsem to už v článku, ale pro jistotu ještě jednou – každý si nemůže dovolit TOP kvalitu za takovou cenu. Většinou se lidé spokojí s (pod)průměrem a bohatě jim to stačí.

 13. Jarmila napsal:

  Já hlavně nemám ráda ty masáže z televize, bilbordů, a reklamních letáků. Nehledě na to, že nerada mrhám čas ve frontě v super, hyper..Nedělala jsem to za komunistů, nedělám to ani teď. A co se týká Tvého článku, je to Tvoje věc, ale prosím, nemluv za mně, event. za ostatní: „Většinou se lidé spokojí s…..“. Nejsem z bohaté rodiny, ale umím počítat. Pokud jsou těstoviny drahé(relativně), nahraď je stejně kvalitními domácími nudlemi. Každý je tak bohatý, jak se cítí. A to mi nevymluvíš. Zkus se na to podívat z jiného pohledu. Je spousta výrobků, které drahou reklamu nepotřebují. Co třeba bezvadný chleba, co peče jeden soukromník vedle v ulici, nebo příjemná a ochotná paní v cukrárně, kde si nechávám každý rok péct cukroví. To je reklama!! Když se mi zeptá kolegyně z práce:“ Prosím tě, kde jsi sehnala ten dobrej bylinkovej likér. Myslíš, že jí řeknu „ty jsi neviděla tu reklamu v televizi?“
  Lecjaké výrobky jsou výborné kvality, ale bohužel, pokud nám je (nebo firmu)někdo představí špatným způsobem, pak i ty výrobky odmítáme, pomlouváme, haníme i když je vůbec, ale vůbec neznáme. My vlastně nejsme spokojeni pouze se způsobem prezentace firmy. Teď mě napadá,jestlipak si zobneš při ochutnávce v super, hyper….? Tak to je má odpověď.

 14. Zdenka napsal:

  mám registraci Amway už 12 let, mám moc ráda většinu výrobků, které si tak můžu nakupovat za velkoobchodní ceny a tak ušetřím několik tisíc ročně /jsem sama s dcerou, to si pište, že jsem si tu úsporu pěkně spočítala/. Už jsem si měla možnost vyzkoušet i beztrestné navrácení peněz za výrobek, který mi tak úplně nevyhověl/do 3 měsíců a načatý!/. Po 12 letech jsem se rozhodla konečně využít marketingovou koncepci,kterou celou dobu znám a která umožňuje podnikat v síťovém marketingu s využitím obchodních podmínek firmy Amway. A víte proč? Už jsem vyzkoušela leccos včetně podnikání jinde. Na základě vlastní zkušenosti a srovnání jsem přesvědčena, že není mnoho takových příležitostí. Naše společnost je nemocná, zvrhlá a zvrácená a od někoho takového je nesmysl očekávat, že se postará o sociálně slabší, matky s dětmi, mladé rodiny, starší a „nepotřebné“.Amway vnímám jako příležitost pro ty, kdo se rozhodli nespoléhat, ale postarat se sami.Jestli ji využijí chytře nebo hloupě, agresivně či láskyplně je na nich.
  Všem vám přeji hodně odvahy a dobrých rozhodnutí v dalším životě

  • miroslav napsal:

   krásný komentář,taky jsem v amway dlouho od roku 2000 a taky nakupuju hlavně pro sebe s sem tam něco na prodej

 15. Špagety za 400 OMG napsal:

  RE : Jarmila

  Promiň mi můj hnidopišský šťourák, ale to si neodpustím:

  To co jsi popisovala, viz. děda v ulici peče křupavý chléb, řekneš to kolegyni a ta ho koupí náklaďák – tomu se neříká reklama, nýbrž IMAGE.

 16. Jarmila napsal:

  O.K. chápu to. „Všechny cesty vedou do Říma“. A pro Zdenku: Jasně, že se stát nepostará, vždyť má sám se sebou co dělat. To mě napadá přirovnání, když se loď topí, kdo se asi snaží zachránit jako první. Viz jednání manažerů, aby se jim nesnížila životní úroveň. Jenže ono to půjde ještě dál. Kolega podrazí druhého v naději, že o práci přijde ten druhý. Šetří se na lidech, v bezpečnosti při práci, raději se zaměstnají Ukrajinci, ti se přeci můžou kdykoli vyhodit, ale kvalita práce je kde. Mezi lidi se rozšiřuje strach, nejistota a dohady. No, ale už dost. Trochu optimismu. Proto je třeba, aby bylo víc lidí, kteří jsou nezávislí na tomhle molochu a černé díře, jako je stát. Fandím jim, přeji hodně radosti a nedejte se zastavit!!!

 17. Tomáš napsal:

  Reaguji na článek Martina…
  Normálně takovéhle články vůbec nečtu, ale tohle mě nedalo…
  Takže Martine: doufám že si můžeme tykat
  Předem ti musím říct že jsou dvě možnosti: buď ti to ten člověk špatně vysvětlil, nebo si to absolutně nepobral a nepochopil ( omlouvám se za upřímnost )
  1) není to žádné zaměstnání u firmy Amway, ale je to pouze svobodná spolupráce ( něco jako obchodní zástupce )
  2) nejde o žádné prodávání výrobků, ale pouze o vlastní spotřebu ( určitě se doma meješ a uklízíš )- a to taky učíme naše lidi…
  3) co se týče kávy za 500kč, tak dovol abych ti to osvětlil…: člověk který je zvyklý chlastat ty patoky z krámu co oni nazývají jako kafe ( 50kč za 1KG)
  tak si samozřejmě nekoupí kafe za 500/kg, ale dokonce se v naší republice najdou i tací, kteří nechlastají patoky z krámu ale kupují si třeba i na tržnicích 100% arabicu klído i za 800kč/kg, protože chtějí kvalitu…
  zkus jít někam do obchodu, kde se zabívají kvalitní kávou a můžeš si připravit celou tvoji výplatu….stejně tak špagety ( pravé italské )atd…
  4) nemusíš schánět tisíc lidí a neučíš je prodávat,ale stačí ti 4 nebo 5 schopných lidí, se kterými budeš budovat obchodní sítě a na základě jejich úspěchu, teprve vyděláš ty…
  Nesnáším na lidech jednu věc: když o něčem neví ani co by se za nehet vešlo,ale přitom barvitě vypráví jak to všechno funguje…
  Martine! nic proti tobě, ale ty o téhle firmě víš akorát to jak se jmenuje a že tam jsou nějaké výrobky, ale jinak nic…
  Napsal si jednu pozitivní věc, a to že by si byl sám proti sobě kdyby si to nevyzkoušel…. tak mám pro tebe jednu takovou radu…vyzkoušej to v praxi
  jak to přesně funguje a pak si můžeš dovolit psát nějaký podobný články
  Já spolupracuji s firmou již 3. rokem a je mi 24 let, nejsem žádný milionář, ale věř mi, že tohle je ta nejlepší příležitost na světě, a kdyby si jenom věděl, jak mi tady
  fungujeme, jakým stylem pracujeme s lidmi a kolik se tady dá vydělávat, tak by se ti hodně protočili panenky ( at už vyděláváš cokoli..)
  Díky firmě Amway, díky školícímu systému,který tady vzdělává lidi, můžu dneska zastávat hodně vysoký manažerský post ( jsem pouze vyučen instalatérem…)
  Takže Martine, přeji ti hodně štěstí v nových příležitostech a kdyby si náhodou chtěl vědět o co opravdu ve zkutečnosti jde, popřípadě bys chtěl vydělat nějaký prachy, tak mi můžeš napsat
  Na závěr bych se chtěl všem omluvit, jestli jsem byl moc hrubý, a taky omluvit Martinovy, protože třeba mu to ten člověk opravdu vysvětli úplně na hov…

 18. Tomáš2 napsal:

  Dneska jsem byl na schůzce s týpkem od amway, jsem rád, že jsem nakonec couvl, můj kámoš (bývalý již), mě do toho zkoušel zatáhnout, ale já jsem těsně před druhou (již konečnou) schůzkou mu řekl, že asi nemám zájem, že jsem četl na netu to či ono a on si vzal na mě posilu, svého šéfíka, taky dobrej kámoš, snažili se mě oba ukecávat a nakonec mi řekli, že mě nepotřebují, že se chtěli jenom dostat přes mě k dalším lidem, ze kterých by měli určitá procenta…je to ukecávání, otravování lidí a na to bych neměl nervy, jestli někdo v tom chce dělat, tak prosim, ale na to musí být povaha a co se týče těch výrobků: ceny – neadekvátní, kvalita – podprůměr, mám s tím zkušenosti:-)

 19. Martin napsal:

  Tomáš: Děkuji za komentář 🙂
  ad 1: Souhlasím

  ad 2: Pokud bys výrobky kupoval pouze pro vlastní spotřebu a nesnažil se je dále šířit, těžko na tomto businessu něco vyděláš, to mi nevymluvíš.

  ad 3: Nejsem nějaký rýpal, co se češtiny týče, ale káva se pije, ne chlastá, ať už se jedná o Jihlavanku, Nescafé nebo 100% Arabicu v ceně 500 a více / 1 kg. Nyní, jak jistě víš, probíhá ekonomická krize a obyčejní lidé kupují převážně kafe z krámu. Kdybys za nimi přišel s nabídkou kávy za 500 Kč/kg, těžko bys ji prodal. A teď hledej takové, kteří ti tu 100% arabicu koupí. Pokud nemáš vyloženě tip, těžko to prodáš. To samé platí pro špagety a další potraviny.

  ad 4: Jasné, pokud si najdeš opravdu schopné, nemusíš jich pod sebou mít mraky, bude ti stačit jen těch pár.

  Já si vydělávám jiným způsobem než prodejem výrobků Amway a s příjmy jsem celkem spokojený, nestěžuji si 🙂 bohužel se tomu musím trochu věnovat, do toho škola a další záležitosti, takže se na Amway nemůžu vrhnout. Ale do budoucna mám v plánu objednat si ten základní balíček od Amwaye a zkusit to 😉

  Děkuji za přání, tobě přeji též mnoho úspěchů, ale kontaktovat tě nemůžu, protože jsi mi to nezanechal žádné kontaktní údaje.

  Tomáš2: Jsem zhruba podobný případ jako ty, se svojí povahou bych asi daleko nedošel, osobní prodej se mi moc nezamlouvá.

 20. Zdeněk napsal:

  Upřímně řečeno, my kupujeme instantní kávu v ceně asi 480 Kč za 4100 gr (je to také ona pravá arabica), takže tady ten rozdíl (na webu amway – 630,-) není až takový ( i když takovou cenu bych já již nedal), ale např špagety nebo olivový olej, to je nářez. Do Itálie již několik roků jezdíme, tak si odpusťte poznámky o nekvalitních špagetách v obchodech. Tohle asi kupují lidé, kteří mají dost peněz nebo si myslí, že kupují nějakou mimořádnou kvalitu a jsou „in“. Ostatní věci nechci soudit, např. zubní pasty si dávám taky jenom „kuličku jako hrášek“, protože každý zubař Vám řekne, že to není pasta, která čistí, ale hlavně mechanický a důkladný pohyb.
  Zaznělo tu, že se nejedná o žádný prodej, ale o osobní spotřebu. To je již první mlžení, protože seriózní MLM by měl asi 65-70% prodávat mimo vlastní síť.
  Málokdo třeba ví, že např. v USA vám NVP nesmí primárně nabízet „pracovní příležitost“, ale musí nabízet výrobky!! Srovnejte s čím se na Vás obrací NVP u nás – mě např. oslovili jako odborníka na počítače a webové stránky – znáte to – potřebujeme rozjet e-shop a k tomu webové stránky. Houby s octem. chtěli úplně něco jiného.

 21. Zdeněk napsal:

  V předchozím příspěvku se mi objevila chyba: ta káva je 480 Kč za 400 gr.

 22. Martin napsal:

  Zdeněk: No, bylo mi to trochu divné. Mohu se zeptat na značku kávy?

 23. Zdeněk napsal:

  Jedná se o Nescafé espresso Delicate Crema.

 24. Dušan Navrátil napsal:

  názorů tu je dost a tak sem jen dodám nějaká fakta, pokud Vám to nebude vadit:

  http://dreamlife.cz/svet-uspesnych/podnikani/van-andel-devos-hodnoty-praveho-uspechu/article.html?id=1030

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Amway

  http://www.dreamlife.cz/osobni-rozvoj/podnikani/fascinace-svet-sitoveho-marketingu-ocima-odborniku/article.html?id=603

  http://www.amway.cz/cms/about_amway/direct_selling_association

 25. Zdeněk napsal:

  Tohle nejsou fakta, to jsou informace ze stránek dotyčných firem, které se samozřejmě chválí, neboli PR. Jedině snad ta wikipedia, ale i tam v sekci kontroverze není přesně popsáno několik celkem důležitých věcí.

 26. Lada napsal:

  Jen tak na okraj debaty.
  Jestlipak si ti co zde kritizují někdy uvědomili, komu jdou peníze, které utratí za výrobky v obchodě? (nějaká rodina na vrcholu hyrarchie marketů a supermarketů)
  Kdo rozhoduje o jejich životě? (jejich zaměstnavatel, ne oni sami. Pokud někdo tvrdí, že to není pravda tak ať se dobře zamyslí – kolik peněz, kolik práce, kdy dovolenou, kdy postupy a kdy vyhazov). Lidi se bojí říci pravdu, aby nedostali vyhazov a tak raději kritizují vše co by znamenalo jejich vybočení ze zajetých kolejí.

 27. Zdeněk napsal:

  A co nám chceš svým příspěvkem vlastně říct?

 28. Lada napsal:

  V MLM nemusíš 65% prodávat, ale jen spotřebovávat. A nebo také vydělávat, přivydělávat. Každý má jiný pohled na život. A že se dají vydělat peníze z domova bez toho, aby byl člověk zaměstnán jde. A mohu říci, že i život v důchodu je pro mne díky Amway velice krásný, protože si nemusím přivydělávat a ještě mohu podporovat své děti. Jen se na to musí člověk podívat z té správné strany.

 29. Martina napsal:

  nevím, jak je to v Americe, ale u nás opravdu neprodáváš, ale spotřebováš. Jestli nemáš ŽL, tak nesmíš prodávat, to bys měl vědět, takže zůstává pouze registrovat a kupovat výrobky pro svou potřebu.

 30. Martin napsal:

  Martina: Pokud pouze spotřebováváš, pak mi něco nehraje. Nesnaž se mi namluvit, že všichni ti ÚSPĚŠNÍ lidé, kteří jedou v Amwayi, se mají dobře jen proto, že si kupovali/kupují výrobky pouze pro svoji spotřebu. Z toho přeci nic mít nemůžeš. I na té schůzce mi bylo sděleno, že by mělo být v mém zájmu výrobky šířit…prostě dýlnout a mít zisk.

  • Monika napsal:

   jde o to, ze ty si sezenes lidi pod sebe – tim propagujes vyrobky…a ti so sezenou dalsi lidi atd…a vsichni nakupuju pro vlastni spotrebu…ale jelikoz si nakupuji diky tobe, tak ty ze vsech lidi, co mas pod sebou mas provize (z jejich nakupu)….

  • mirek napsal:

   No ať se vám to zná hodně neuvěřitelné tak opravdu není podmínka je dýlovat s 30% ziskem (pravda ta možnost tam je, ale v ČR není doporučována) Cílem je naučit pár tvých známích nakupovat jinde (skrz stránky Amway) ti to pak udělají s dalšími známími atd a zisk je z obratu celé skupiny to je ve velmi jednoduchém modelu teď řečeno, celý systém je jednoduchý, ale je dobré si ho někde nakreslit a udělat pár modelových příkladů a pak se to dá snáze pochopit.

 31. Martina napsal:

  Vše je napsáno v pravidlech na http://www.amway.cz. Jestliže nemáš ŽL, tak se registruješ pouze jako M+, ty můžeš pouze registrovat, což je ale hlavní podíl na tvém příjmu.

  Privilegovaný zákazník plus může nakupovat výrobky Amway pouze pro vlastní potřebu, není oprávněný k dalšímu prodeji výrobků Amway.
  Jestliže něco prodáváš, je to tvoje riziko. Ty máš výrobky doporučovat a na základě toho pak registrovat další lidi, kteří si budou kupovat výrobky pro sebe a doporučovat registraci dále,….Z toho se tvoří síť a získáváš nemalé odměny. Výrobky dlouho vydrží a když začínáš, tak trvá než si vytvoříš síť zákazníků. Abys měl zisk 2000,- tak musíš prodat asi za 10000,- výrobky. Když už máš nějaký příjem, tak si vyřídíš ŽL a staneš se NVP. Pak můžeš klidně prodávat, ale vše musíš zdanit.

 32. Martin napsal:

  Díky za osvětlení 🙂 jestli je to tak, jak píšeš, mýlil jsem se. Též mě potěšilo dokreslení konkrétními čísly. I přesto mě to ale spíše odrazuje, neměl bych na to čas…ale nevylučuji, že to v budoucnosti vyzkouším.

  Ještě jednou díky 🙂

 33. Zdeněk napsal:

  Martine samozřejmě, že musíš i prodávat, nebo mít hodně širokou rodinu na spotřebovávání.

 34. Lada napsal:

  Tady se začala debata na téma prodávat nebo spotřebovávat.
  A já se ptám: kdo z vás se myje, pere, uklízí, čistí si zuby, používá tělovou kosmetiku, pije kávu, jí těstoviny atd.
  Odpověď je – každý – od rána do večera pokud mu něco říká hygiena potřebuje nějaké výrobky. A záleží na tom jestli dojde do obchodu a koupí a zaplatí – tím plní sny majiteli prodejny nebo si je koupí ve svém obchodě, protože má registraci přímo s výrobcem.
  Ale toto je velmi široké téma, které je lepší probírat při osobním setkání. Kdo má zájem ráda mu předám informace i zkušenosti.
  lada

 35. Zdeněk napsal:

  Pereme a myjeme se všichni. Ale podstatná otázka zní, za kolik toho měsíčně spotřebujeme. Můžeš sem napsat Tvé konkrétní odběry pro tebe každý měsíc. To bude pro diskuzi přínosné.

 36. Lada napsal:

  1l Dish na rok – ředí se – 18 půllitrových láhví
  6 kg prášku na praní za rok
  káva a těstoviny, potravinové doplňky, kosmetika vše dle spotřeby. Ale protože jsou to koncentráty vydrží několik měsíců.
  Lepší než přes tuto debatu je osobní pohovor.
  Nehledáme žádné prodejce ani dealery, ale lidi, kteří chtějí se svým životem něco udělat a nebýt závislí na svém zaměstnavateli. Lidi, kteří mají problémy a hledají na na ty problémy řešení.
  Lidé, kteří jen kritizují se určitě budou držet své práce a doufat, že je nikdo nevyhodí a nebo, pokud se to stane stát se o ně postará.

  • Monika napsal:

   Milá Lado, tak si říkám, jestli má cenu takovéto lidi přesvědčovat. Asi má jen v případě, že jsou otevření. Hodně štěstí a Go Diamond;)

 37. Vladimír napsal:

  To Lada:

  lidi nespolehají na stát, ale stát spolehá na lidi. To je jedna věc.
  Druhou věcí je, že když si koupim 1litr Dish na rok, tak na co bych si ho kupoval dál. Stačí mi jedna lahev. Když stačí jedna mě, tak bude i ostatním, tudíž ostatní nebudou kupovat další lahve, protože je spotřebují za rok.
  Když takovej výrobek někomu doporučim či prodám a on nebude spokojenej, tak mu vracim prachy, to znamená, že přijdu o provizi. Zisky která jsou lidem nabízení zní nádherně, ale realita je někde jinde. A je lepší mít slušnou práci, kde je příjem jistej, než pracovat u Amway s vidinou získu desítek tísíc a přijít o známé.

 38. Martina napsal:

  Jenže jestli neděláš ve státní sféře, tak nemáš práci ani příjem jistej.

 39. Zdeněk napsal:

  Nerozumím větě, že nehledáme prodejce, ani dealery, ale lidi, kteří nechtějí být závislí na svém zaměstnavateli.
  To je demagogie nejvyššího kalibru. Samospotřebou nikdo (při nastavených cenách a ohodnocení bodu) nemůže zbohatnout. MUSÍ buď prodávat nebo převědčovat další lidi. Protože tahaní jmen a kontaktů z mobilů není nic jiného. To, že využíváte bohatosti českého jazyka a dáváte tomu názvy jako „nabídnutí příležitosti“ ap, je věc na zamyšlení.

 40. Lada napsal:

  Zdenkovi
  Děkuji za vaše vyjádření k námětu.
  Přečtěte si knihu Bohatý táta, chudý táta.
  Naši politici nepotřebují finančné vzdělané lidi, ale takové, kteří budou ve všem hledat negativa a budou závislí na státní pokladně.
  Toto je věc k zamyšlení a ne to, že při změně nákupního zvyku lze vydělávat peníze.
  Tato diskuse by byla užitečnější při osobním setkání. Jenomže na to musí mít člověk odvahu a chuť.
  Přeji vám hezký život, ať se vám v životě vše daří a až budete v důchodu, ať nemusíte počítat peníze a můžete si kdykoliv cokoliv dovolit.

  • Sluníčko napsal:

   Osobně si myslím, že Amway Kiosakiho knížky zneužila. Bohatého tátu, chudého tátu vůbec nenapsal pro Amway, ale ta ho vždy na svých přednáškách spomíná (ono je to dobře, samotná kniha je poučná, ale neznalý člověk netuší, že Amway pouze naroubovala svůj MLM na jeho knihu a když se nejprve někdo seznámí s Amway a ti mu řeknou o Kiosakim, tak pokud člověk nepodlehne, pak automaticky odmítá i Kiosakiho). Přitom on sám v knížce věnované MLM říká – sám jsem na tomhle obchodě nezbohatl, pokud bych do něj šel, tak ne kvůli výdělku a ne kvůli výrobkům!! Jediný důvod je kvůli školením a výuce (a to je také důvod, proč jsem do toho šla já – díkybohu). Výrobky -nejsou asi úplně špatné, ale zatím mě nepřesvědčily, že stojí za ty šílený peníze (a kecy o koncentrátech-každý ať si spočte sám). Prášek na praní za 530kč vystačí na 54 praní, Ariel za podobnou cenu na 60 praní. Jenže Ariel můžu koupit v akci za 350kč a Calgonit stejně nepoužívám ( jednorázová návštěva instalatéra mě vyšla po x letech na 1000kč, tzn. méně než bych utratila na Calgonitu). Aviváž na 100praní za 207kč, bežná aviváž je kolem 33 praní na litr….Každý ať si rozhodne sám, zda je to ok nebo ne.

   • zjišťovač informací napsal:

    Kiyosakiho knihu Bohatý táta chudý táta nechal přeložit do češtiny Roman Hassmann na vlastní náklady. A přestože R.Kiyosaki nejmenuje ve svých knihách nějaký konkrétní MLM, tak doporučuje, abyste se zapojili do takového, který má nejdelší tradici, nejlepší školící systém a reálné produkty. Sám R.K. je registrovaným amwayákem, mohu zde uvést i jména jeho diamantových uplinů. A tak..

  • MartinaJana napsal:

   Diky za uzasny prispevek. Zajimalo by me, kolik lidi, kteri se rozhodli pod vlivem „skoleni“ vstoupit do systemu Amway, si pred timto krokem udelalo analyzu ceskeho trhu (nebo i jineho), kolik z nich si dokazalo udelat financni analyzu a kolik z nich dokaze prezentovat vlastni nazory, nikoli tlumocit vyroky ze „skoleni“ a knih. Vubec nejsem proti vyrobkum zn.Amway, sama jsem jich v minulosti nekoli vyzkousela (a nyni nechci hodnotit), nicmene se jednoduse zajimam o to, co nas trh nabizi. Existuje ceska firma, ktera nabizi kvalitativne srovnatelne cistici vyrobky (dokonce vyrazne sirsi spektrum s neprebernym mnozstvim vuni) za tretinovou az petinovou cenu. Jedna se samozrejme o koncentraty, setrne k prirode. Pro me osobne je prijemne, ze nakupem takovychto vyrobku nesponzoruju nejaky amiky, ale podporuju ceskeho podnikatele, na ktereho se muzu pripadne dojet i podivat, ze existuje :). Co se tyka nabidky spaget a kavy od Amway. Je to k pousmani. Neumim si predstavit, ze vstoupim do tohoto systemu a po zbytek zivota se „upisu“ ke konzumaci jednoho druhu spaget (vim, maji asi jeste dalsi dvoje testoviny :). a jednoho druhu kavy, jednoho uzasneho samponu a nejuzasnejsi zubni pasty. Neni to spis na zamysleni, zda se opravdu chceme nechavat omezovat jen na jedinou moznost? Kazdy mame moznost volby… Pravdou je, ze se jedna o MLM, coz znamena SPOTREBOVAVEJ – BUDUJ POD SEBOU SIT a nikdy NEPRESTAVEJ :). Premyslim, proc se obdivujeme v jakemsi MLM systemu (v jakemkoli), ktery k nam prisel ze zamori, proc nedokazeme vymyslet neco, co tuhle spolecnost nekam pozvedne. Nadavat na zamestnavatele, ze nas okrada, ze vlada je uplne neschopna, ze ve skole nas nic poradnyho o financnim vzdelavani neucili….no, prominte, jak takhle spolecnost myslite dopadne, kdyz se vsichni zapojime do MLM a nikdo nebude vyrabet, nikdo nebude ucit, nikdo nebude nic opravovat, nikdo nas nebude lecit….vsichni budeme totiz v MLM a pak nas muzou vsechny vystrelit na Marz :).

 41. Lada napsal:

  Vladimírovi,
  toto není debata o 1l Dish, ale o změně nákupního zvyku a o osobním postoji k životu.
  Ale těžko mohu s vámi diskutovat, když hledáte negativa.
  Pojďte hledat pozitiva, která vám pomohou zkvalitnit váš život. A že jich je hodně.
  Ale diskutovat po internetu nemá cenu, o tom je lepší diskutovat při osobním setkání.

  • Sluníčko napsal:

   Ac jsem v Amway, tak tohle je věc, co mě na ní štve, neustálé řeči o nepochopení, ale také o tom, jak stát zkrachuje a každý se musí postarat o sebe, jak bychom měli nahradit spotřebu z krámů spotřebou přes Amway. Jenže doprčic, já si nemůžu dovolit koupit mýdlo za skoro 70kč, když je u nás doma za týden pryč! Mýdlo sice není tak špatné, ale kvalitativně je na úrovni Dove a skoro stejně dobře mi poslouží palmolive za 11kč. To i když dostanu slevu od Amway, i když mi pošle peníze zpět, prostě nevrátí to, co na tom utratím. Na druhou stranu, snad se otevírají nové možnosti – běžně použitelné v životě a navíc, jednorázový vstup do Amwaye je doživotní, takže třeba za rok dva bude nabídka zase trochu jinde a už to bude hodně zajímavej obchod.

 42. Zdeněk napsal:

  To Lada: děkuji za přání, které je klasickou ukázkou manipulace typické pro tento druh byznysu. Taková lehká podprahová narážka na důchod, abych neměl mlo pěněz, že jo. Nebojte se o mě. Budete se divit, ale mám pasivní příjem. Ale získal jsem ho v brandži, kde se k němu dopracuje asi tak 90% těch, co začnou. Ale mělo to i svá negativa – měl jsem šéfy, vstával jsem na budík, nebyl jsem pánem svého času atd, víme o čem je řeč.

  Nejsem typ člověka, který se neumí o sebe postarat a počítat peníze musí každý člověk. I ten nedávno zemřelý slavný zpěvák s příjmem pro našince nepochopitelným měl finanční problémy.

 43. Lada napsal:

  Zdenkovi:
  Také jsem pracovala pod šéfy i ve vedoucích funkcích.
  Také jsem typ člověka, který se umí o sebe postarat. Jsem již důchodce a mám i jiné příjmy než důchod nebo bonusy.
  Nechtěla jsem se nikoho dotknout ani vás. Ale musím reagovat na jednu vaši poznámku – nikdy jsem nikým nemanipulovala.
  A záleží na každém člověku jak se k různým informacím postaví.
  Ve vašem byznysu, z kterého máte pasivní příjmy také musíte lidem nějaké informace předávat.
  Ráda bych o tom vašem byznysu, ve kterém 90% lidí dosáhne úspěchu ráda něco věděla.

 44. Nye napsal:

  Čtu tu diskuzi a rozhodl jsem se také něco přidat.

  Něco o mě:
  V Amway jsem POPRVÉ začal někdy v roce 1996, byl jsem tam asi 3-4 roky a skončil jsem. Stálo mě to hodně peněz za hnihy, kazety, semináře a další. Nic jsem nevydělal, pouze utratil spoustu peněz.

  Ale…
  Díky školícímu systému, jehož principy fungují i jinde než v Amway, jsem od té doby neměl horší práci než před tím (můj současný příjem je více než 60 tis./měs.) – takže se investice mnohokrát vrátila.
  To, že jsem v Amway nic nevydělal nebyla chyba Amway ani chyba školícího systému, ale prostě jsem nedělal, co bylo třeba – s mým plným vědomím.

  Stále jsem v kontaktu s těmi, které jsem tam poznal – zůstali jsme přátelé, sponzor je navíc můj bývalý spolužák. Ti co dělali, co bylo třeba jsou dnes na zcela jiných úrovních než tehdy i přesto, že spousta lidí říká, že to nefunguje, a že je už pozdě!!! Kdyby bylo pozdě, tak by tito lidé buď setrvali na stejné pozici nebo by šli dokonce dolů. Ale je tomu právě naopak.

  Systém odměňování není opravdu založen na tom, že ti, co vstoupili dříve, automaticky vydělávají nejvíc – nechte si to vysvětlit! I člověk, který dnes začne, může mít větší odměnu než clověk nad ním, přestože tvoří součást jeho obratu. – je to složitější na vysvětlení, ale je to tak.

  Systém odměňování je opravdu spravedlivý, výrobky jsou kvalitní (100% záruka vrácení peněz – je ale potřeba vysvětlit odlišnosti od běžných – hlavně koncentraci, kvalitu, ekologii, aj.). Dnes je navíc možné obrat vytvářet nejen výrobky přímo od Amway (prací prostředky, šampony, kosmetika, potraviny, voda …), ale třeba i v internetovém obchodě Kasa.cz aj.. Partnerem je např. i O2 s jejich službami (které se tedy také počítají do obratu).

  Amway je sice ta společnost, která dodává zboží, zajištuje odměny atd., ale funguje tu více systému (organizací), které odlišně prezentují marketingový plán Amway – některé se soustředí na prodej, jiné na budování spotřebitelských sítí (nakupujete zboží pro vlastní potřebu domácnosti).

  To je důvod, proč někteří lidé, co viděli tuto příležitost, se domnívají, že jde o prodej, a nenechají si to vysvětlit od někoho, kdo pracuje jiným způsobem.

  Důvod, proč se lidé nezvou přímo na Amway, je tento:
  systém a sortiment Amway je od doby co začal v ČR zcela jiný a s tím co bylo na začátku se to nedá srovnávat. Ale lidé si myslí, že jde stále o totéž. Chápu tedy, že se někdo může cítit \“podveden\ „, když je mu na konci prezentace sděleno, že jde právě o Amway. Ale člověk, který něco hledá, tak se diví, že je právě toto Amway, protože o tom slyšel něco zcela jiného. A chtějí to zkusit.
  Některým lidem se marketingový plán dokonce líbí (a chtěli by to dělat) do té doby než se dozví jméno společnosti, která za tím stojí. Uzavře se a často nechce nic dalšího slyšet, protože přesně ví, co je Amway!!! Bez ohledu na to, že dnes je situace zcela jiná.
  Poslouchá dál jen ten, kdo něco hledá – kdo v tom vidí tu příležitost.

  Ten co nic nechce a je spokojen s tím, co má a jak žije, bude dál šířit nesmysly, že Amway je letadlo, že se jedná o prodej pracích prášků apod. Rozhodně to není recept na snadné zbohatnutí bez práce, na co tito lidé nejspíš čekají. Na to rychle zapomeňte nic takového neexistuje – kromě loterie s šancí 1:1000000.

  Pro pochybovače doporučuji přečíst knihu: Vaše domácnost je zlatý důl – tam je posán princip, jak vydělat na tom, kde nakupujete.

  Na konec dodávám, že dnes jsem znovu asi 2 týdny zaregistrován.
  Negativní názory na Amway mě mrzí, ale chápu to.

 45. hans napsal:

  Mě opravdu konsternuje, jak tady někteří povídaj o tom, ýe Kiyosaki je starej blázen a llže, že Hassmann je pošahanej a oblbuje a podobně. Vy co takhle smýšlíte jste směšní! Tihle pánové vydělávaj miliony a miliony, pouze ukazujou cestu, jak se k nim dostali. A že tady nějakej blbej Pepík, který si dá radši pivko a z práce se mu ježej vlasy uráží lidi, kterým nesahá ani po špínu na patě, je prostě něhoráznost. Většina co pomlouvá Amway cou ovečky, které chápou ten smysl, je jim to jasný, ale prostě se bojí, že na to nemají nebo jsou líní..a pak je přece jednodušíí pomlouvat ten byznys, než přiznat vlastní neschopnost..Já to vidim u sebe..Dělám byznys 3/4 roku a můj osobní růst poznal každý..Normální člověk to bere a přeje mi to, ale sou tací, které štve, že najednou já, trouba na úrovni jejich, tady na sobě makám a oni radši paří X-Box. Pak logicky sem sektař a dement…Já o tom nikdy v jejich přítomnosti nezačal mluvit, oni jen rejpou, posmívaj se, ale v mých očích jsou už bohužel jen slabé ovečky, které neunesly, že si někdo dovolil na sobě ezapracovat..Amway je legální..Amway je objektivně uznávaná..Lidi, kteří uspěli, jsou nadšeení..Tudíž uspět jde..Takže, proč je to špatný??? Skoky na lyžích umí jen málo z nás..je to proto špatný??? Sakra vy troubové co to urážíte, přiznejte si prostě, že na to nemáte, nebo to nechcete, ale neurážejte to a neurážejte ty, kteří v toim vidí šanci..Btw. jsem student práv, i díky tomu vim že budu mít peněz dost..ale minimálně na tomhle byznyse získam tolik kontaktů schopných lidí, že moje kancelář bude pěkně busy..Lidi prostě neodsuzujte co neznáte..Čist některé příspevky bylo opravdu o nervy..

 46. Martin napsal:

  Fascinuje mě začátek tohoto článku:

  „Ačkoliv se společností Amway nemám žádné přímé zkušenosti, rozhodl jsem se napsat pár názorů a hodnocení.“

  To přesně vystihuje to, proč názor většiny odpůrců Amway nelze brát vážně. Dobře – vyzkoušejte si to a potom – pokud to nebude fungovat – kritizujte. Ale pokud hodnotíte Amway na základě shlédnutí marketingového plánu a případně prezentace, nechte si to raději pro sebe.

 47. Martin napsal:

  Martin: Je jen na čtenářích, jak se k mému článku postaví, jak ho budou brát a nakolik je ovlivní. Článek je psán takovou formou, aby v žádném případě nepošpinil jméno společnosti Amway ani lidí, kteří právě její pomocí vydělávají, na to si dávám pozor.

  Berte to tak, že na všechno jsou různé názory, Amway není výjimkou. Jsou názory, že je to k ničemu, jsou názory, že je to úplně nejlepší. Všiml jsem si, že zastánci této společnosti nevidí opravdu žádná negativa, i když určitě jsou. Říká se tomu zaslepenost. Můj kamarád se s Amway businessem seznámil zhruba před půl rokem a musím říci, že se za tu dobu razantně změnilo jeho myšlení, dle toho, co mi píše nebo povídá vypadá jako slepá ovce ve stádu, která věří tomu, co je mu předkládáné na prezentacích.

  Položme si otázku – je nutné jezdit na nějaké prezentace a diskuze s lidmi, kteří jsou označování jako úspěšní? K Amwayi toto neodmyslitelně patří, nechápu ale proč. Je spousta podnikatelů, kteří v životě neviděli jedinou přednášku a jsou úspěšní, z nuly se dostali na vrchol bez všech těchto dle mého názoru zbytečností. Stavím se k tomu spíše negativně a nevěřím, že se ze mě nákupem základního balíčku výrobků stane podnikatel. Není to vlastní business, člověk pořád není sám sobě pánem.

 48. VPA napsal:

  Ano Nutrilite, Artistry,E-Spring, a další jsou pod vlastnictvím Amway ale nedělají pro Amway. Amway je firma co zastřešuje ty distributory ale co jsem slyšel tak oni pro ní nedělají, dělají pro sebe.Amway jsou jen dodavatelé. Jako kdyby jsi měl-a odchod s Fernet Stock tak taky neděláš pro Fernet Stock. …Fernet Stock by byl jen tvým dodavatelem a ne že děláš pro Fernet Stock je to jen detail. Výrobky jsou přes distributory.A pro AMWAY nedělají!!!

 49. Krištof napsal:

  Amway není žádná piramida, ale MLM…. Když nejste schopni pochopit, tento systém, síťového marketingu, tak jste málo inteligentní a ve finančních znalostech dost retardovaní…. Jestlyže vám schází Finanční inteligence je dobré podívat se na knihu Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyoakiho… Vím že jste zaměstnanci a nechápete druhou stranu kvadrantu. Vím co si o Síťovém marketingu asi myslíte, ale není to žádné oblbování lidí a pyramidový systém. Jinak když se podíváte do hystorie tak byl zakázaný i frenčízing…. Jestly neznáte žádný frenčízing tak je nejznámější mcDonald´s… Amway je seriozní společnost a funguje již přes let. Pokud vydíte nějaké drahé výrobky tak jsou určitě kvalitnější než v obchodě…..

 50. Anonym napsal:

  Zato ty jsi velmy yntelygentný….

 51. Zkuste to zkusit to napsal:

  Máte-li někdo zájem se s produktovou řadou Amway pro domácnost, zdraví a krásu, seznámit osobně, rád Vám zcela nezávazně ukážu to, co Vás zajímá nejvíce. Jak to skutečně funguje. Pokud budete chtít, mohu Vás poinformovat o nesporných výhodách pro Vás a Vaši rodinu díky používání produktů Amway. Zodpovím Vám při tom jakoukoliv otázku, na kterou budu znát odpověď. Vše nezávazně, žádné nutné nákupy, povinnosti, jen příjemný rozhovor cca 30 min. u Vás, nebo u nás doma, spojený s ukázkou funkčnosti produktů Amway. Jen BRNO. Odkaz emailem. Přeji skutečně příjemný den.

 52. Anonym napsal:

  Áá, tak brňák nám inzeruje ve všech možných diskuzích, kde se diskutuje o Amway. Špatná taktika, to Vaše školení asi nebude až tak ideální, jak zastánci rádi tvrdí. víte proč? Na takových diskuzích jsou pouze 2 typy – zapálení amwayáci (ty asi neoslovíte) nebo negáči, ztroskotanci, zaměstnanci, prostě ti, kteří mají určité výhrady. Ty asi taky moc neoslovíte.

  • napsal:

   A jak to víte? Váš životní trend je serfovat po diskusích o Amway a „kydat hnůj“ ? Tak to přeji pěknou zábavu. Nyní pár fakt. Onen post nikoho nezve na školení, ale na ukázku produktů, jak fungují. Jestli tam ten rozdíl nevidíte, co vlastně vidíte? Takže znovu pro všechny s překladem i pro pitomce Anonyma: ten, kdo má zájem podívat se na to, jak výrobky Amway fungují, tak ať to zkusí. To je vše.

   • Anonym napsal:

    Trošku máte problém s pochopením psaného textu. Nevadí, budu psát pomalu.
    Nikde netvrdím, že onen post zve na školení, pokud umíte číst, tak jsem napsal, že brňák inzeruje. A školení jsem myslel to, která nadšení vyznavači rádi absolvují a o kterém se často píše jako o nejskvělejším školícím systému. 🙂

   • GoGo Diamond... :-))) napsal:

    Byl jsem poměrně nedávno pozván na „prezentaci produktů“ od firmy Amway, řeknu Vám, školení jak vyšité – o výrobcích minimum informací, za to jsem se velmi rychle dozvěděl, jakej jsem idi*t, že ještě nespolupracuji s výše jmenovanou firmou, jelikož po roce je možno vydělávat 100.000,- Kč měsíčně za 5 hodin týdně… Rovněž nechápu – pravděpodobně díky své omezenosti – co má s prezentací produktů dané firmy společná „prezentace“ mých SNŮ, jedině snad že sním o tom, jak si v sobotu vyperu, vyčistím zuby a „zauklízím“ – to vše za trojnásobnou cenu než díky rovněž ekologickým výrobkům konkurenční firmy… navíc za taková školení platíte relativně nemalé peníze, přestože by mělo být v zájmu firmy, abyste se přednášky zúčastnili, navíc náklady spojené s akcí, jako je tato, by měl solidní organizátor zahrnout do vlastních výdajů, opačný postup je přinejmenším trapný, nehledě k tomu, co se na školení (ne)dozvíte (včetně množství naprosto oplzlých výrazů – skutečným výkvětem budiž přirovnání zkratky pro anglickou obdobu termínu „osobní počítač“ k hanlivému označení dámského přirození – z úst rádobyvtipného „speakra“ Romana H. v padnoucím obleku a s pestrou kravatou ve stylu českého podnikatele ze začátku devadesátých let…) Celé představení je založeno na předstíraném altruismu ze strany tzv. ÚSPĚŠNÝCH lidí (rád bych si poslechl objektivní definici úspěchu) vůči skupině „les miserables“ ve snaze získat co nejvíce oveček, jejichž prostřednictvím – budou-li, řečeno obrazně, „správně“ bečet – vzniká relativně snadný přísun peněz. Dané schéma představuje „zlegalizovanou“ (díky mezerám v zákoně) formu pyramidy, nebo, chcete-li, letadla, oblečených do hávu MLM, známého též jako síťový prodej (viz klasická otázka na většině prvních sezení „Kolik máš známých?“ včetně „Mrkni do mobilu, určitě stovky!“, „Co takhle je oslovit?“ apod). Na závěr podotknu, že jsem prošel desítkami takových školení, z několika jsem byl nekompromisně vyveden, neboť pokládání otázek typu „Jaká právnická resp. fyzická osoba organizuje dané sezení?“, „Co by mělo být náplní mé činnosti?“ či ještě troufalejší, nicméně naprosto základní „Odkud a kam jdou ve vaší firmě finance?“ je velmi nevhodné a nežádoucí. Takový způsob jednání nutně způsobí v posluchači oprávněnou nedůvěru… Neboli slovy J. F. Kennedyho: „The very word secrecy is repugnant in a free and open society…“ P. S. Někteří z řad zdejších pisálků jsou ukázkovým příkladem, jak lze dopadnout, pokud člověk podcení klasické vzdělání… Doporučuji kurs typu Česky snadno a rychle… Zatim Zdar

 53. mira napsal:

  Každý máme svůj názor,ale nechápu jak může někdo něco kritizovat když o tom neví vůbec nic. Také jsem si říkal že zde nejde vydělat ale registraci jsem podstoupil a jsem rád za to že jsem u amway. A o tom že pravé italské špagety stojí 302 kč tak to není moc když za 2 kg italských špaget v obchodě jsem zaplatil kolem 290kč. A je spoustu lidí co kupují tyhle špagety protože ví že jsou o hodně lepší než z obchodu. A výrobky si lidé rádi objednávají opětovně,protožě zjistili že výrobky jsou koncentrované a investice se jim vrátí

  • Anonym napsal:

   A to jsi ještě zapomněl napsat podstatnou informaci ke špagetám, že jsou koncentrované, dají zředit a tím pádem vydrží o dost déle než výrobky konkurence.

 54. amway není letadlo napsal:

  Je tu spousta idiotů z obou stran. Zrovna včera jsem byl na „výmazu mozků amway“. To není nic proti amway. Je to jejich styl obchodování a propagace. Mě osobně ale tento způsob odrazuje. Jsem na celé levé straně kvadrantu (zaměstnanec, podnikatel), nevstávám na budík a postupně začínám přecházet na pravou stranu kvadrantu. Mimochodem je mi 22 let kdyby to někoho zajímalo. Ano měl jsem částečně štěstí, že jsem se dobře narodil, ale taky to není žádná hitparáda. Vydělávám zatím asi kolem 16000 čistého a jelikož nemusím nikoho živit a nic platit, tak většinu těchto peněz vrážím do podnikání, ze kterého chci udělat s.r.o. a tím se přesunout na pravou stranu a stát se za čas investorem. OK to je vše v pořádku. Ale nemyslím si že je v pořádku přesunout někoho z pozice studenta na pozici pasivního příjmu (dá se říct, že do role majitele firmy). Taky preferuji MLM, mimochodem tato zkratka je hodně používána a myslím si, že spousta lidí neví co znamená. MLM tedy Multi Level Marketing je piramida na jejímž hrotu stojí člověk, který má peníze ze všech lidí pod ním. V našem případě je to majitel firmy AMWAY a jeho dodavatelé a to, že se na zboží v obchodě nažere po cestě k jeho spotřebiteli spousta lidí je jasné, ale na zprostředkování obchodu v MLM se nažere lidí ještě víc. Dá se říci, že také používám MLM. Podnikám v servisu a prodeji výpočetní techniky a MLM je velice dobrm nástrojem reklami. Ovšem já nikoho nefanatizuji na svých přednáškách. Pokud chci někoho zapojit do svého MLM, řeknu mu narovinu, že mu dám 5% provizi z obratu. Jestli on dá dalších 50% a sežene si další lidi pod sebe už je jenom jeho věc. Všichni vyděláme a budeme zpokojeni a koncový zákazník případně dostane zboží za menší cenu, než když pujde přímo na můj eshop nebo koupí zboží ode mne. Samozřejmě, protože on nemá u mne takový odbyt jako můj dealer. Provize je základní princip každého podnikání. Je to v podstatě úplata za reklamu a propagaci mého zboží. Pokud tedy někdo chce dělat AMWAY, nebudu ho od tohoto způsobu podnikání odrazovat, ale narovinu mu řeknu, že je to konkurenční boj a neexistuje žádné přátelství v obchodu. Samozřejmě, že pan Hasman mu pude pomáhat. Proč ne? on jej má v podstatě pod sebou a má z něho peníze. To je v pořádku, ale není to o přátelství nebo o finanční svobodě. Dá někomu příležitost si vvdělat, ale má z toho samozřejmě peníze. Uvědomíte si pravidlo, že zadarmo ani kuře nehrabe??? Mně osobně kdyby někdo řekl narovinu, že si tím mohu vydělat slušné peníze a že to nebude zadarmo, možná bych do toho šel, ale takvé fanatizující kecy o vašich snech a o jejich plnění pomocí amway podnikání a o vstávání do práce? To si prosím nechte od cesty. To mi příjde dosti neetické. Každý nemá na to býti podnikatel a někdo prostě chce přijít domů a lehnout si k televizi a mít čistou hlavu. Podnikání je velmi náročné a hlavě psychicky. I když jsem podnikatel a možná se časem přesunu do pravé strany kvadrantu a nejspíš potom i do pozice investora, podnikat budu pořád. Základem je mít více zdrojů příjmů. Tím se s vámi rozloučím. Předem se omlouvám za případné pravopisné chyby a předem vás prosím, nekamenujte mne za můj názor. Je to můj pohled na věc. 100 lidí 100 názorů. Mějte se všichni krásně v práci, podnikání a ostatních způsobech získání peněz. Ještě poslední věc nakonec, uvědomte se, jestli náhodou nejste se svým životem šťastní. Pokud ano, zkuste AMWAY jako případnou příležitost k přivýdělku. Některé výrobky jsou dobré. Moje mamka je používá minimálně 10 let. je to něco na praní a je z tím spokojená. Nenechte se ale zfanatizovat a nepočítejte s tím, že nebudete muset chodit do práce. Může se vám to podařit, ale byznisu, který zde dělá desetitisíce lidí, je těžké se prosadit a nepovede se to většině. Děkuji za přečtení tohoto příspěvku a přeji hezký den.

 55. Monika napsal:

  ono je Amway zamestnani???? sakrys, to jsem nevedela, to mi zapomneli rict, rostaci jedni!…jsem moc rada za lidi, kteri hned na uvod napisi : „Ačkoliv se společností Amway nemám žádné přímé zkušenosti, rozhodl jsem se napsat pár názorů a hodnocení. “ NEMAM ZKUSENOSTI ale tady jsou me rady a postrehy… to je jako kdybych ja ekonomka sla ted do MOtola a rekla, vite pane doktore, ja sice nemam zkusenosti, ale myslim si, ze to slepe strevo vyrezavate nejak spatne…co by udelal ten doktor? Lidi, chytte se za nos! jestli chci neco hanit, tak by bylo lepsi se prece pripravit, ne? to prece delaji jen podvodnici, ze obvinujou bez dukazu…a to vy, prece nejste..??? nebo ano? divejte se do pusinky, co rikate! AMWAY JE NEJLEPSI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!je to MLM a ten delaji lidi…ne vsichni jsou ale dobri…

 56. Martin napsal:

  Monika: Já mám zase rád diskutéry obhajující společnost Amway 🙂
  Výdělek touto formou nehatím, to v žádném případě – stačí si řádně přečíst článek. Pouze říkám svůj názor na věc, třeba na špagety, kávu, celý systém a snažím se ten názor logicky obhájit, Přeci mě nemůžete odsoudit za můj subjektivní názor, ten je nenapadnutelný.

  Je-li to tak regulérní biz, proč to není nějak seriózně rozšířeno, proč o tom nepíšou média? Pokud se dočkám odpovědi, že to není třeba – je to chyba. Dnes potřebuje medializaci naprosto každá firma, ať už je malá a lokální nebo velká a celosvětová. A může se jednat o reklamu, výroční zprávy do tisku atd, ale je to prostě nutnost. Mám tím na mysli především produkty, s kterými se obchoduje.

  Když tak shrnu pročtené názory pod tímto článkem a pod jinými, které se nacházejí v celosvětové síti – komentátory bych rozdělil na odpůrce a milovníky Amwaye, přičemž každá z těchto skupin má své radikály. No a ještě se nacházejí takoví neutrální jedinci, za kterého se považuji i já.
  Když napíšete, že Amway je nejlepší a za to extrémní množství vykřičníků, vypadá Váš názor spíše infantilně než-li seriózně.

  • Zdeněk napsal:

   Martine, dovolím si po určité době reagovat. Ty jsi se samozřejmě v úvodu článku dopustil určitých nepřesností, např. té o „zaměstnání“, což je jedna z hlavních věcí, která milovníky Amway popuzuje. Protože jedním z hlavních argumentů, které jsem na propagačních materiálech vyslechl je, že jste svobodní a záleží pouze na Vás, kdy a jak „podnikáte“. Osobně si to úplně nemyslím, ale to bych zase spustil flameware.
   Podmínky firmy považuji za seriózní (viz to zmíněné vrácení zboží nebo poplatků), ale asi bychom mohli dlouze diskutovat nad tím, co s tím obchodem dělají jednotlivé školící“ systémy.

 57. Jenda napsal:

  Tedy nečetl jsem tu ty obsáhlé příspěvky a nečekám, že někdo bude číst ten můj. Ale, jsem VPA pár měsíců, nemám žádný tým (zatím) a jen prodávám. No a za ty 3 měsíce mi to hodilo dobrých 7 tis navíc. Tak proč ne? 🙂

 58. Sluníčko napsal:

  Opět jako bych byla na přednášce od Amway, to tlačení je někdy dost nepříjemné. A taky bych ráda zdůraznila…lidi od Amwaye by možná měli někdy pochopit i obyčejné lidi, ne se jen ohánět, jak je to dokonalé (ono je to těžké, když vám váš školitel vtlouká do hlavy stále ty samé fráze, a že musíte VĚŘIT) ale také připustit jisté nedokonalosti. Pak by možná uspěli mnohem víc!!! paradoxně na mě mnohem pozitivněji zapůsobilo, když moje školitelka připustila, že Amway je tak trochu letadlo, i když by jí za to ti nad ní pěkně vynadali. Tohle je také důvod proč nemůžu Amway nabízet – mám mnohem víc ráda jednání na rovinu.

 59. Sluníčko napsal:

  Like…Že tys poctivě nečetl Kyosakiho?! Chudý táta říká: Uč se, abys našel dobrou firmu, ve které bys pracoval. Bohatý táta říká – uč se, abys našel dobrou firmu, kterou bys koupil. Ani v jedné větě se neříká – NEUČ SE. Neodrazuj lidi od učení, jen jim vysvětli, jak tu svoji píli nasměrovat. Ostatně, je smutné potkat bohatého debila. Pak můžete být sebebohatší a přesto se vám budou lidé za zády smát a určitě nebudete patřit mezi klenoty vybraných večírků. Proč by jinak milionáři posílali své děti do prestižních škol??

 60. Pepan napsal:

  Když jsem byl ještě na základní škole, tak se moji rodiče seznámili s podnikáním v Amway, bylo to tak kolem roku 1995. Nemám sice žádná čísla, kterými bych se mohl chlubit (nenapadlo mě, že by z toho byly super statistiky). Když takhle jednou přišli naši po školení domů, přidali mi jako totální fanatici. Ještě si pamatuju jak mamka tehdá používala Persil supra pár let. Pak přesla na prací prášek od Amway. Nutno dodat, že kvalita praní se zlepšila. Tehdy sme na to koukali jak na vyoranou myš. Prostě zvyklý na starý standart, Tehdy pro mě neuvěřitelná 3měsíční lhůta vrácení penež. Nějakou dobu jsem byl z chování našich znechucen (podotýkám, že naši brali výhradně pro spotřebu, jen sem tam něco prodali). Ale po čase jsem začal vidět výsledky, na rodinných financích začalo být vidět, že už nejsou tak nízko, jako byly do té doby. Bohužel naši nikdy nevzdělávali velké peníze, nejsou mezi obchodníky. to ani já. Přesto jsem po čase pochopil přednost výrobků amway. Tu podotknu, že tehdy žádné potraviny od Amway nebyly. takže naše rodinné zkušenosti už asi 12 leté se váží na spotřebu produktů pro domácnosti. nikdy jsem finanční úsporu vzhledem k běžným produktům z obchodů neměřil. Byl jsem i svědkem důkazů, že třeba LOC se dá použít při pálení žáhy. JO přesně tak, věc, kterou se umývá podlaha, se dá i požít, aniž se vám něco stane (mám s tím osobní zkušenost, chuť mídla sice není moc košér, ale pomáhá). Kdo tohle může říct o Mr. Propru? A nebo, když náhodou špatně opláchnete nádobí od prostředku. Kdo z vás by do úst vložil něco od Jaru? Já nikdy, ale v případě Dish dropsu se nebojím. A ohledně vlastní používání produktů, jejichž historie se píše v dnešní době.
  Lidé, kteří jsou Amway znechucení, narazili pravděpodobně na lidi dost lačnící po vlastním zisku, popřípadě na neschopné něco vysvětlit. Ty, kteří Amway nechápou, či nechápou zanícenost (fanatismus, chcete-li), taktéž chápu já. I já jsem byl kdysi v jejich situaci. A otázka pro ně, už jste si dokázali oběktivně vysvětlit, proč sou lidé od Amway tak „zaslepení“? Je to jednoduché, vyzkoušeli, zjistili, a nadchli se. Já taky, ale né proto, že někdo do mě hustí na školení. NE, já jsem nadhcl, jen z používání produktů. Já jsem zjistil, že fungují jak mají. Nebojte, potravin nekupuju. Kupuju jen ty věci, které mi na rok vyjdou levněji (a to nemluvím o jejich dobré kvalitě a ekologičnosti viz výše), než věci z obchodu. Nedávno se mi kamarád smál, proč by si měl kupovat šampon za 250, když z obchodu ho má za 50. Tak sem se ho zeptal, za kolik že jich spotřebuje za rok (tato míra je značně individuální pro různé lidi). Tak mi řekl, že za 400Kč. Na to sem mu hned řekl, že já ten svůj ještě pořád mám (13měsíců). Musím podotknout, že bydlíme na spolešném privátě, není to sice zrovna objektivní zjištění, ale oba jsme došli názoru, že se můžem srovnávat (je zarytý odpůrce všeho neekonomického).
  Pak jasem se ho ptal na zubní pastu, (já jsem za tu svou dal před 12 měsíci kolem 150,nevím přesnou cenu). NO vylezlo z něj, že za různé pasty z marketů dal za tu samou dobu kolem 300. Jo fór je v tom, že dík složení věci od Amway (dle mých zkušeností) jsou ve skutečnosti spíše levnější na dobu užitku, než jejich „konkurence“ z marketů. Spousta lidí řekne, nedám za tamto 300, když z obchodu to mám za pár kaček. Ano jednou mi ta pasta taky došla a zrovna nebyla po ruce nová, tak jsem pužíval lacalut, byl jsem nemile překvapen, jaký množství ho musím dát na kartáček. A pak sem se moc nedivil, když do 3 týdnů bylo po pastě. Je fakt, že lidi tu nebrečí nad produkty Amway. Brečí tu nad způsobem, jakým Amway pracuje. Prostě se tak její majitelé rozhodli a přes to nejede vlak. Je to jasný, kdo to dělat chce, tak to dělat bude, kdo ne, tak ať se na to vy… . Je to lepší než pak poslouchat, že sou lidi slepí. Ano, ten kdo píše, je taky slepej, Páč cokoliv nového, co nezná, považuje za skoro nebezpečné. A když zkusí, tak nepřestane. Jako třeba já jsem rozjel byznys s akciema. Na to by tu byly reakce podobného rázu, že kdo na to má, Ať do toho jde, a naopak. A zase závist a nepochopení.
  Dalším příkadem jsou třeba konzervativní archeologové. Najde se věc, která do dané epochy „nepatří“, tak buch a je z ní, uplně jiná kultovní věc. Nechtějte, abych to tu rozváděl. Byl to jen příklad. PRO lidi,kteří nechápou zaslepenost lidí u Amway. Nic si z toho nedělejte. Pokud Vám připadají jako Ovce, tak věřte, že Vy jim jako Ovce připadáte taky. ALe tahle diskuze je o tom, samým, jako kdyby se tu hádali jedni co nedají dopustit, že Palmex vypere super a druzí, že v rybníku to přece stačí a je to zdarma. Prostě lidi zkuste Amway, nebude- li vyhovovat, jděte od toho. Je totiž třeba, aby tohle dělali lidé schopní, kteří dovedou pochopit výhody. JInak řečeno, je to byznys na trochu jiný styl než valí většina firem, a pro neekonomické typy to není. Kdo není duší obchodník, prosadí se jen těžko. A škoda je, že tyhle neobchodní typy pak někdy z důvodu nepochopení, jindy oprávněně (neschopný vypravěč) končí. Ale dost už Já tu nikoho na Amway lákat nehodlám. To je každýho věc, Ale dokud je na týhle planetě tahle firma, tak věřím, že spoustě lidem jen pomůže. Mě pomáhá už 15 let (nebo tak nějak), obchodně ne, ale na její produkty má jen málo značek na světě. a to i finančně. Jo a vy ce věčně nemáte prachy, Opravdu si špagety nebo kávu nekupujte. Radši si dejte normální brambory a čaj. věřím, že amway to myslí s jídlem dobře, ale tu se sekla trhem. tu nežijí prachatí amíci. Pro normálního českého člověka jsou tu věci na umejvání či uklízení baráku. Ty prachy ušetří(hlavně když nebudu muset za celej rok kupovat 8x MR.Propra), dlouho vydrží, jsou ekologické. A já se nemusím bát, když děcko lokne bez dozoru prostředek na podlahu, že se mu něco stane (samozřejmě jsou tyhle věci mimo jeho dosah, ale vím dobře, co jsem jako děcko dokázal já)…byly mi 3 roky měl jsem žízen, byl jsem zrovna doma sám a uviděl jsem sklečku s žlutou tekutinou. Ihned jsem to asocioval s limonádou, a ejhle, byl to rozšlehanej žloutek, podrobnosti si nechám pro sebe. Takže ještě jednou, pokud vám Amway nevoní, ak se na to vykašlete a žijte si dál podle svého, ale nedivte se pak když si k tomu někdo přivoní a chytne ho to. Jak tu už bylo povězeno, kdokoliv, kdo uznává něco, co vy ne, je pro vás většinou magor. Ať už jde o věc doboru nebo špatnou. To je normální lidská povaha. A jestli někdo bude tenhle text považovat za cílenou manipulaci, pak trpí nějakou duševní poruchou, a má nutkání za tím hledat jen to nejhorší. Nechtěl jsem psát, že je to debil, ale na to by se hned všichni chytli. Páč pak budu debil já, že jen chytře manipulaci zastírám.Kdepak, jsem člověk nad míru čestný. Říkejte si klidně vaše názorym máme demokracii, ale jak mě bude někdo štvát (prosím jen a jen KONSTRUKTIVNÍ reakce, žádné blitky), tak bude mít velký štěští, že nejsem u něho přítomen. To by se pak dalo publikovat jen v thrilerech. Ne vážně, jen kontruktivní (skutečně věcnou, řešící) kritiku.

  A navíc, když si to nepřečtěte, pak buď nemáte čas, nebo dost inteligence, tak vůbec nereagujte na tento příspěvek. Neboť věcná reakce není to samé, jako další a další pomluvy vyřčené na základě JPP. pro ty pomalé, JPP známe všichni, jejím produktem je – pomluva – předávání či vytváření neověřených informací dál za účelem poškoze/ová/ní třetí osoby (pro rýpaly – moje vlastní definice).

  No tenhle příspěvek mě fakt zmohl. Dobrou noc. A berte všechno s nadhledem, jinak se z těch nabídek různých firem(marketů) zblázníte.

 61. Amway Leader napsal:

  Já pořád nechápu co tu řešíte……ted pisu k lidem co Amway kritizujou podívejte se na to kolik penez vydeláváte měsíčne, kde pracujete a kde bydlíte …..není to nic ze bych nas chtel nejak vytahovat ale zamyslete se nad sebou proc ty kritiky pisete …..protoze ste s prominutim hovno delali a ste tam kde ste ……pokud nepočítám konkurenci zeptejte se jakýho koliv majitele firmi , reditele, vlastníka jakékoliv společnosti nebo člověka který nežije od výplaty k výplatě ať vám řekne co si myslí o AMWAY nikdo ji nezkritizuje a to ted ppisu i Amwayakum nechapu co tu furt resite premyslejte o tom kdo tydle kritiky pise jsou to neuspesny lidi kteri sou radi ze vyjdou s penezi na mesic ale to je tech 90-95% obyvatel ktery chceme zmenit ale nekdo to proste nepochopi ale jak jsem uz rikal sou to lidi kteri sou radi ze vyjdou z penezi uspesnej clovek nikdy todle nekritizuje a to je ten rozdil mezi jak lidi rikaj ze skupina lidi nepocitam jen AMWAY …ta 5% skupina jsou viznavaci antikrista a ze sme sekta a dovi co vsechno a 95% vetsinou ktera preziva ….. to je ten rozdil mezi uspechem a neuspechem ….postoj!!!! pozitivita !!!ja nezahazuju lidi ktery rikaji ze jim to nesedlo ..role obchodnika a budovatele byznysu neni pro kazdeho to se da pochopit a respektuji to ale nesnasim kdyz lidi si udelaji o cele spolecnosti obrazek s internetovych kritik a siri to dal nebo pisou tydle nesmyslny kritiky hele fakt kdyz se podivate na lidi kteri pisou tydle typy kritik co to je za lidi to jsou lidi kteri ziji od vyplaty k vyplate sou neuspesny kazdej den chodi po ulici at rana i presden maji negativni obliceje ..pristupy ke vsemu sou negetivni nadavaji na stat a na svyho zamestnavatele ale nezvednou se aby neco udelali oni cekaji …..ale tydle lidi nikdo nepotrebuje mi chceme do svych teamuuu lidi kteri neco hledaji ….hledaji zmenu …..hledaji to jak zmenit a zlepsit svuj zivot ne ty negativni zamestnance kteri maji negativni pristup k životu …..budou tu lidi zavrhovat nase nazory ok mi to berem ale pak se podivejte jak zijete a zamyslete se nad tim jak budou vyrustat vase deti a jaky mysleni ste zdedili po svych rodicich ………..KRISTE PANE PROBERTE SE !!! je tu kapitalismus prilezitosti na kazdym kroku namluvim jen o AMWAY penize lezi na zemi jen se staci zohhnout !!!! nemít integritu vuci 95% obyvatel …..lidi si mysli ze mit firmu je jenom pro vyvoleny to se preci dedi:D nikdo toho nemuze dosahnout:D protoze ho na trhu rozdrti:D vy jste tak najivni …..to je to mysleni ktery mate ve sve palici to je to co rozdeluje 95% neuspesnych lidi od 5% uspesnych lidi tady nejde o to ze je tu AMWAY amway je super ale nejhlavnejsi je to jakej postoj ma 95% obyvatelstva postoj vuci zivotu a kapitalismu a o tom co delaji pro to aby se zmenili to je ten rozdil……kdyz vemu priklad v podvedomi lidi je ze golf je draha hra ze to hraji jenom manazeri a majitelové ….to neni pravda je to blbost golf je pristupnej vsem tak jako podnikaní ale clovek kterej chce musí zmenit negativitu za pozitivitu stanovit si priority a jít za tím !!!!!!!!!!!!! zrusit integritu kterou ma vuci zbytku a zacit neco delat!!! NEJDE O AMWAY JDE O LIDI O POSTOJ LIDí a CHOV8Ní Těchto lidí o nic jiného o pristupu k životu …..ale pokud si to lidi nezacnou uvedomovat tak dopadnou tak jak jejich rodice ,,prarodice atd . LIDI PROBERTE SE staci se jen zvednout a zacit neco delat nic jinyho v tom NENI !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jestli chcete zmenit zvuj postoj nebo zacit neco delat nebo souhlasite s mimi myslenkami a mate zajem trochu zmenit sebe a nemusi se jednat zrovna o amway tak bych se rad s vami pobavil a klidne sesel a vymenil si zkusenosti nebo pobavil o tom jak zmenit vas dosavadni pristup ……pripadne email marceldenk@vpa21.cz nebo tel . 605850008

 62. Tebazz napsal:

  Z Amway máte naprostou pravdu. Po mě chtěli balíček na rozjezd za 5200kč, po té nakoupit výrobky za 2500kč. Když jsem to slyšel, řekl jsem jim, že když si chci vydělat peníze na nové silniční kolo, tak přece nebudu cpát peníze vám, ale koupím si rovnou to kolo a nepůjdu pracovat k vám. On řekl, že nejsem vhodným členem do systému. Ukončil jsem schůzku a odešel. Pěkně na Houby !!!!!!!!!

  • Zdeněk napsal:

   Asi jsi očekával, že dostaneš peníze na to kolo od nich zdarma, že jo? To musíš hochu za babičkou, ta ti dá štědré kapesné.

 63. zuzka napsal:

  sháním knihu Vaše domácnost je váš zlatý důl…alespoň 5 výtisků ;-)- nabídne někdo?

 64. Lukáš napsal:

  Zdravím,
  nedávno jsem začal s firmou AmWay spolupracovat a nemohu si to vynachválit. Opravdu se tam dají vydělávat peníze. Ze začátku pár stovek a později i tisíce čí desetitisíce. Základ je narazit na správného člověka, který Vás do toho začlení a HLAVNĚ POŘÁDNĚ VYSVĚTLÍ jak to funguje. Já osobně jsem narazil na člověka, který tomu pravdu rozumí a pomáhá mi s tím až jsem osobně s toho překvapen a výsledky se opravdu dostavují. Takže jestli se chcete něco o této firmě více dozvědět, tak mě kontaktujte na email (horky.lukas@volny.cz), já se Vám obratem ozvu. Nikoho do ničeho přemlouvat nebudeme…to se nebojte… Jen Vám ukážeme jak to funguje a kde se ty peníze berou.
  A na závěr chci říct, že toto není pyramida (letadlo).
  Je to legální a je tu 0% rizika. Za registrování nic neplatíte.
  Pěkný den přeji.

 65. skladkajaku napsal:

  ahoj,
  urcite amway neni podvod, ale ani zadne zarucene terno.
  pripada mi to asi jako kdyby bill gates, ktery mimochodem, jako jediny „vychoval“ ve sve firme vice milionaru rozdaval rozumy, kterak byt uspesny. nebo vice pri zemi, kdyby mi uspesny majitel stavebni firmy zaujate vypravel sve zacatky s michackou… ti dva zmineni vam io tom vypravet nebudou, kdezto amway je na tom zalozeno, cim vice lidi se do toho zapoji, tim lepe to funguje. asi neni treba se obavat, ze jednoho dne nebude koho „premlouvat“, protoze vsichni pojedou v amway, ale byt jen teoreticka predstava je dost humorna a pravdepodobne by byla velkou mlm revoluci.
  penize se daji vydelat ruznym zpusobem, kdo je ochoten tomu venovat haldu casu a ma na to vlohy, tomu bych amway doporucil, ale verte, ze videlat milion je stejne namahave, jak casove, tak energii jako v jakemkoliv jinem oboru, treba zminovanem stavebnictvi.
  nedavno jsem byl na prednasce a da se rict, ze jsem se nic nedozvedel. informace na urovni prvniho rocniku stredni skoly ekonomicke, leckdy zkreslene pro ucel veci, ale budiz, nechodi tam pouze vzdelani lide a nejde rict celou pravdu naplno. ocenil vice konkretnich informaci, ktere byly v rychlosti zmineny na konci, coz je skoda. je moznost klast konkretni dotazy, ale kdyz jsem umyslne polozil skrytou otazku mezi radky, casto se i diamantovy profik malinko zadychal, coz ale znaci vysoukou uroven skolicich programu, ktere z vas opravdu udelaji jineho cloveka, pokud tomu uverite, tady je treba smeknout klobouk.
  zaverem amway podle meho neni jen druh podnikani, ale zivotni draha, zivotni filosofie. bude obtizne pro vase soucasne pratele vas pochopit a pravdepodobne je ztratite, ale stanete se soucasti komunity (hranicici az s podobnosti se sektou), ktera je relativne uspesna. volba je na vas, pokud chcete od zakladu zmenit svuj zivot, zacit znovu, vrele do toho, ale nebude to zadarmo, pokud jsme spokojeny zamestnanec s prumernym prijmem, vesmes spokojeny se svou situaci, amway nedoporucuju.

  PS: co se tyce sortimentu daji se tam najit dobre veci, spatne vesi, jako vsude, bohuzel je sortiment hodne omezeny a nepruzny, coz svazuje v podnikani ruce

  • skladpramic napsal:

   Microsoft vychoval milionářů (dolarových) cca 3200, Amway zatím jen 2700. Ale upřímně, kdo má větší šanci zvýšit ty počty?
   K ostatním diskutujícím: Je super že zrovna Amway vyvolává takovou odezvu.
   Co si myslíte třeba o ZFP, Oriflame, Avon, Mary Kay, LR cosmetic, Talkfusion, CarbonCredit, NWA, ALO Diamonds, atd?
   Pokud jste byli na vymývání mozků u Amway, byli jste se někdy podívat i na školení jiných firem?
   A co pro navýšení svého příjmu děláte? Prosíte u šéfa a nebo máte aspoň ŽL a děláte melouchy?

 66. Aaayya napsal:

  Nemužu jen souhlasit s Autorem clanku… Podvod a Brainwashing

 67. acezet napsal:

  Skladkajaku napsal:
  … PS: co se tyce sortimentu daji se tam najit dobre veci, spatne vesi, jako vsude, bohuzel je sortiment hodne omezeny a nepruzny, coz svazuje v podnikani ruce …

  Nepružné je skládání kajaků. Cca 500 položek v katalogu a logistika do 48 hodin je NEPRUŽNOST? Hloupější výmluvu jsi už vymyslet nemohl.

 68. majka napsal:

  ahoj. ve vyhledávači jsem našla super anti amway blog http://czblog.cz/category/spolecnost/amway/

  • Zdeněk napsal:

   Jsem sice kritikem příspěvků odzapálených obhájců Amway, ale ten blog vůbec není super a myslím, že Ty nejsi majka, ale jeho autor. 🙂

 69. Karel napsal:

  MILÝ PŘÁTELÉ, TED POZOR 🙂 🙂 🙂 Ahoj Martine, hledal jsem to dlouho a tady se nám shováváš. Myslim, že jsi všem tady zapoměl zmínit dost podstatnou informaci, a to že když jsme tě registrovali do byznysu, tak hned na první schůzce jsi vykřikoval, jakej budeš milionář atd. Prostě si měl vizi. Ok, to beru, ale myslim, že by ses tady mohl pochlubit všem, že si porušil firemní kodex Amway tím, že jsi prodával Amway výrobky do Night Clubu, který vlastní tvůj strýc. Výrobky jsi prodával již naředěné, a na to upozornil kolega z německa . V ZÁPĚTÍ NA TO TI BYLA ZRUŠENA REGISTRACE, KTERÁ KDYŽ JSEM SI TO TED POČÍTAL, VYDĚLÁVALA V PRŮMĚRU 3860 KČ MĚS. TO JSI NEMOHL UNÉST, A TED ZVRACÍŠ SVOU NESCHOPNOST NA DISKUSÍCH. JE MI TĚ LÍTO, TŘEBA TO NĚKDY POCHOPÍŠ, TVŮJ BÝBALÝ SPONZOR, A NYNÍ SPOTŘEBITEL PENĚZ, KTERÉ BÝVALY TVÉ, KAREL FRANZ:-)

  • Martin napsal:

   Milý Karle, ve Vašem příspěvku máte chybu, píše se MILÍ PŘÁTELÉ 🙂 to jen tak na úvod. Zajímalo by mě, kolik Martinů je v Amwayi registrováno. Četl jste vůbec článek? Z kontextu totiž absolutně nevyplývá, že bych měl se společností Amway kdy co do činění, prosím, přečtěte si jej ještě jednou a tentokrát pozorně.
   Jestli se Vám do toho nechce, napíšu to ve zkratce – byl jsem na jediné schůzce s jakýmsi člověkem, který mě chtěl naverbovat do toho skvělého byznysu. Nejsem u té společnosti registrován, a nikdy nebyl.
   Pokud myslíte vážně to, co jste napsal, tak sem do diskuze napište mé celé jméno, bydliště, popř. i kontakt. Jinak jsem se skvěle pobavil nad obsahem Vašeho příspěvku, zvláště pasáž o Night klubu, který vlastní můj strýc mě upřímně pobavila 🙂
   Víte Vy pane Karle, že tady kazíte dobrou pověst mé osoby? Předpokládám ale, že jste si mě spletl, tak zkuste googlit ještě trochu a třeba narazíte na jiný blog jiného Martina, třeba toho, o kterém jste se tak rozepsal ve Vašem komentáři.
   Přeji Vám mnoho štěstí v hledání 🙂

 70. Jana K. napsal:

  Ahoj. Zkušenosti s Amway mám jen špatné. Na internetu jsem našla pěknou stránku o Amway 🙂 http://amway-business.cz/

 71. Tom napsal:

  Taky sem se nechal do tyhle kraviny ukecat, protoze sem si od toho predstavoval uplne neco jineho nez me to urcita osoba od amwaye popisovala, rychle sem od toho odstoupil a poslal registraci (za 2,5k) zpet a cekal jestli mi vratej penize, nastesti vratili celou sumu takze aspon v tomhle sou ferovi, ale pozor na jednu vec..na vraceni registrace a tedy narok na vraceni penez mate 3 mesice ne 6 mesicu jak me to uvadel amwayak co me do toho naverboval.
  Nikomu normalnimu se nedoporucuju do tohodle kseftu namocit, prvni co me odradilo hned ruhej den co sem poslal prihlasku bylo setkani s dalsimi lidmi od amwaye – strasne prijemny mily ochotny vlezly, nektery to meli nauceny nektery byli fakt takovy cur… strasne se vyptavaj a verbujou na ty jejich meetingy, kde se chovaj jak fanatici jak naka sekta….boze a ty kecy…demagogie vyplach mozku proste hruza nezapomenu na ty reci o tom ze lidi od amwaye sou neco vic ze delaj sluzbu pro svet a ze na tenhle byznys musi bejt clovek zralej a musi se umet odpoutat od tohodle zkazenyho sveta, protoze podle nich neni normalni ze clovek ma cile jako vystudovat zalozit rodinu a zivit ji protoze to je prezitek z komunismu no ja mel dost…amway uz nikdy !

  • David napsal:

   Je to tak, emvejáci jsou hrozný ukecávači lidí. Navíc když jsem viděl to jejich sektání, tak mi to připadalo jako setkání sekty!

   • Marťan napsal:

    A ty jsi už na nějakém setkání sekty byl? 🙂 Nebo jsi snad sekty skutečně profesionálně studoval, nebo se tím profesionálně dokonce živíš? Že se jako odvažuješ něco definovat nálepkou sekta 🙂 Není moc obvyklé u inteligentních lidí, že se pouštějí do závěrů a hodnocení k něčemu o čem ve skutenosti nevědí vůbec nic. Co myslíš?

 72. filosof napsal:

  Způsob jednání(vymívání mozku) nemůže být označen jako podvod. Vlastní vědomí jsme dostali každý, kdo ho nepoužívá se může stát chudákem v systému nebo-li ve světě, v kterém žijeme. Ovšem svět už sám o sobě je podvod, v kterém si každý určuje cestu sám.

  Osobní doporučení všem ne-amwayakum: Místo kritiky napište radši báseň své ženě nebo složte nějákou písničku, věnujte se své práci, svým dětem, sobě samým. Tvořte! Nekritizujte!

  Osobní doporučení amwayakum: Pozitivní a velkorysé myšlení je super, ale někteří doplňte mezery v rodném jazyce.

  A posledni doporučení pro všechny: Úsměv na tvář! Radost do ulic! Šťastné životy! A nezaslepenost pěnezi! Mír a lásku na duši. Podívejte se na ten bordel ve světě. To je problém! Amway je pouze prostředek.

 73. Jarča napsal:

  Amway mi zničila manželství – přišla jsem o manžela. Denně byl pryč a sháněl lidi, který si koupěji licenci. Postupně se z něj stal blázen. Ta Amway je fakt snad sekta.

 74. e napsal:

  Amway? Neskutečná sekta! Byl jsem u nich pár měsíců, takže vím o čem mluvím.

  • jehuda napsal:

   Ačkoliv s planetou Mars nemám žádné přímé zkušenosti, rozhodl jsem se napsat pár názorů a hodnocení. Podnětem k napsání byla schůzka s jedním člověkem, který nabízel výlety právě na planetu Mars….. super, člověče, takové psaní fakt dává smysl. Kam jsi se v tomto ohledu během těch 3 let posunul? ROFL

   • Martin napsal:

    Mně to smysl dává. Zrovna tak můžu napsat názor na nový Superb, aniž bych ho řídil nebo se v něm vezl. A nejen já, může to napsat každý.
    Zajímalo by mě, jestli jsi někdy pro Amway pracoval 🙂

    • skladpramic napsal:

     Milý Martine, samozřejmě že můžete napsat názor na nový Superb, aniž byste ho řídil nebo v něm třeba jen chvíli seděl. Co je ovšem těžko představitelné, je to, že si uděláte názor na auto, aniž byste ho třeba jen spatřil na obrázku a pokud ano, pak můžete napsat jen: ‚ z venku se mi moc nelíbí¨, když chcete napsat názor na interiér, měl byste viděl jednu nebo více fotek interiéru a přečíst si třeba o tom, z čeho je polstr na dveřích, sedačky, potah volantu atd, protože to, co na fotce vypadá jako kůže, může být koženka atp., a pokud chcete hodnotit jízdní vlastnosti, výkon motoru a další, měl byste nejspíš opět nastudovat nějaké materiály. V celé této diskuzi narážím na zřejmý fakt, že spousta z přispěvovatelů(a myslím, že včetně vás) se vůbec neobtěžovala zjistit nějaké podrobnosti, porovnat zážitek z amway školení s zážitkem ze školení jiného MLM atd. Dokonce si řada lidí udělá názor jen z toho, že jim někdo řekl něco negativního. Například váš dobrý kamarád (řekněme Lojza) vám řekne, že se v tomto podnikání nedají vydělat peníze a že že je to vymývárna mozků a 90%lidí řekne: ‚ jasně! je to vymývárna!¨ a je hotovo.
     A víte co? já jel včera po dlouhé době v metru a měl jsem pocit, že jsem ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, že ty lidi jsou po lobotomii. Unavení, vyčerpaní, samé starosti, bez zájmu o okolí. Úplně prázdné pohledy… A netvrdím, že amway je spasí, to rozhodně ne, ale pokud se někdo pro něco nadchne a má motivaci něco dělat, ať je to cokoli, měli by mu ostatní spíš fandit. Bohužel skutečnost je taková, že vaši nejbližší chtějí, abyste byl jako oni, abyste seděl doma před televizí, v teplákách a byl zticha. A když říkám vy, nemyslím tím, Martine, přímo vás, ale všeobecně, kohokoli.
     Amwayáci jsou jistého druhu sekta, tak jako ti, co chodí každý pátek do hospody na deset kousků, tak jako fanoušci Sparty nebo Baníku, tak jako zapálení hráči pokeru nebo pingpongu, skauti, vodáci, cyklisti, nádražáci, obchoďáci od Vodafnu nebo O2, atd. Prostě se jen baví o jiných věcech a jiným stylem a možná to trochu přehánějí (někteří jsou i fanatici), ale psát o nich a o tomhle podnikání názory bez důkladného prostudování informací, je opravdu hodně povrchní. Jste povrchní? Myslím, že si to nemyslíte..
     PS: před nedávnem jsem viděl prezentaci jedné „MLM“ společnosti, nepřipadala mi seriózní, tak o ní již několik dní hledám informace na internetu, abych se měl o co opřít. Nevykřiknu: Tohle auto má barvu, která se mi nelíbí a tak stojí celé za nic!

     A omlouvám se za nick nechal jsem se inspirovat někým v této diskuzi.

 75. jaromir napsal:

  Já jsem v amway již 3 roky a nemám se špatně. Mamka dělá amway již 17 let a taky nevypadá že by zkončila. Nikomu neberu názor, jen mě štve když se někdo podívá na internetové stránky a tam vidí cenu tak už odrazuje ostatní obyvatelstvo tím že je to drahé, aniž by věděl že jsou výrobky koncentrované a o tom jak se ředí. Ale jak říkám, každý má svůj názor. A o tom prodávání to taky není až tak pravda. Amway nabízí samozásobování domácností a ne že budu někde chodit a nabízet výrobky tak jak to dělá avon. Prostě jestli chceš ušetřit na výrobcích nebo ne.

 76. Hajzl napsal:

  To je hrozné, takové podnikání bych zarazil. Potkat takovou kreaturu na ulici nabízejíc podobný brak, přetáh bych ho holí holomka prašivýho kanála jednoho

 77. Šárka napsal:

  Moje sestra z Amway úpně šílí a nikdo se s ní nechce bavit. Trvá to už dva roky. Strašně na to prodělává. Dejte na to bacha!!!

 78. wiren napsal:

  Spolužák v tom je, a je to hroznej magor. Dřiv byl normální. Dotáhla ho tam jeho holka (taky magor). Je to ňáká sekta.

 79. iris napsal:

  Já v Amway byla a prodělala hrozně peněz. Pořád jenom nakupujete drahý zboží, až zjistíte, že máte vyčerpanej úvěr 🙁

 80. Lubo Pářa napsal:

  Jinak jsem zapomněl, když už jsme u toho hledání zda jde o podvod nebo ne, doporučuju nahlédnout na tuto menší úvahu:
  http://www.amway-fan.eu/je-amway-podvod/

Místo pro váš komentář